Czy z bramką xiaomi...
 
Notifications
Clear all

Czy z bramką xiaomi/aqara można połączyć urządzenia innych marek?  

  RSS
CzYzU
(@czyzu)
Nowy

Czesc,

Mam pytanie:

Czy z bramką xiaomi/aqara można połączyć urządzenia innych marek, nie wykazanych w aplikacji Xiaomi Home? Znalazłem super włączniki światel na sys. ZigBee 3  https://www.xiaoyan.io/en-us/wallswitch-withneutral/  4 w 1 i chciał bym je wpiąć do Aqara,  producent włączników w/w piszę że działają tylko z jego bramą (Zigbee).

Ewentualnie może macie do polecenia jakieś zgrabne włączniki światel z wieksza ilością przycisków współpracujące z aqara/xiaomi , mam przynajmniej jedną scianę gdzie jest 6szt. klawiszy. Xiaomi/aqara nie robią ramek wiekszych niż wielkość jednego przełącznika.

A tak w ogóle jestem w trakcie decydowania o wyborze systemu i miał być to aqara/xiaomi, czy możecie mi cos doradzić co najlepiej wybrać. System musi być kompatybilny z apple homekit. Dodam jeszcze że mieszkanie jest do remontu (stan deweloperski).

Cytuj
Dodane : 10/11/2019 3:02 pm
buldoggg
(@buldoggg)
Początkujący

@czyzu

nie podłączysz bezpośrednio innych urządzeń do mi home jeżeli takowych nie znajdziesz na wplikacji

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/11/2019 2:58 pm
lukas121
(@lukas121)
Ekspert Zasłużony dla Forum, Donator 2019

Bardzo fajne włączniki ale niestety każdy producent robi to pod swoje sterowanie i nie sparujesz tego z xiaomi. Chyba tylko zastosowanie uniwersalnej bramki np CC2531 USB stick lub Hubitat Elevation c-5.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/11/2019 5:47 pm
CzYzU
(@czyzu)
Nowy

@lukas121

dzięki za info

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/11/2019 9:04 pm
Wenar
(@wenar)
Brygadzista Moderator Zasłużony dla Forum

Sparujesz wszystko ze sobą za pomocą IFTTT. Oczywiście zazwyczaj potrzebne są bramki wzajemne.

A jeśli patrzysz na jakiekolwiek urządzenia działające pod jakimś protokołem i masz system zarządzania domem - domoticz HA lub inny to polecam np conbee2 do urządzeń na zigbee.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/11/2019 6:24 pm
Udostępnij: