Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T5 [Rozwiązany] Czytnik kart/breloków Mifare 1k za pomocą czujnika PN532 w kolejnej wersji AFE T5 (Brama/Drzwi)

15 Wpisów
4 Użytkownicy
5 Likes
1,744 Wyświetleń
adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

@isom dzieki za sugestie 👍 

  • binarny, mono, doorbell obsluguje, do ustawienia w Domoticz. W AFE do ustawienia jak długo ma trzymać alarm - podobnie jak w czujniku PIR. Wykrywa i trzyma 2, 5, 10sek itp. Nie działa tak że ON jak przyłożysz OFF jak odsuniesz kartę. Tylko ON i trzyma przez ustawiony w AFE czas.
  • nie mam tego napisu w kafelku: dodam - fajne
  • JSON: jeśli masz gdzieś pod ręką jakiś przykład jak Domoticz mógłby odczytywać, pobierać "dowolnego" JSON'a z MQTT Brokera to chętnie dołożyłbym - jest zrobione dla nie-Domoticz, poszukam wieczorem może też coś znajdę
  • oczywiście siłownik/furtkę można otworzyć reguła lub bezpośrednio z AFE+urządzenie, to i to możliwe, do ustawienia

 

adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

cześć, Przed-produkcyjna wersja AFE T5 (Brama) 3.1.0.B1

W stosunku do poprzedniej wersji dodane:

  • Obsługa czujnika i kart/breloków MiFare 1k na złączu UART i IIC 
  • Formatowanie, kodowanie kart MiFare z panelu konfiguracyjnego: Można na kartę zapisać 6 informacje: ID Karty, ID Użytkownika + 4 dowolne TAGi
  • Dodana obsługa czujnika natężenia światła TSL2561 (światło widzialne, IR, lux) - dla domoticz na razie zwraca lux - dodam jeszcze IR i widzialne (Pro wersja)
  • Dodany 4 x czujnik binarny - może to być np. PIR
  • Wersja na ESP32 / ESP8266 4m - oraz uboższa na ESP8266/8285 1mb - bez czujników

Jest też wersja custom, która dodatkowo obsługuje 2 paski LED RGB WS2812B

  • 1 pasek 8 LED'owy - daje efekt podświetlania dla czujnika kart MiFare oraz czujnia binarnego (np. PIR - wykrycie ruchu)
  • 1 pasek 16 LED'owy - daje efekt podświetlania "czego tam się chce" 

Ta wersja custom została "uszyta" na potrzeby "domofon'u". Co mam na myśli z tym podświetleniem jest na tym, krótkim video, które przed chwilą nagrałem. 

  • pasek LED reagujący na czujnik PIR oraz karty/breloki MiFare - które w tym przypadku otwierają mi furtkę (AFE tym się zajmuje)
  • drugi pasek podświetla numer domu, oczywiście sprzężone z czujnikiem natężenia światła (3 poziomy do ustawienia)
  • kolory są ustawialne w AFE

AFE T5 Furtka

W Wersje aktualnej do przypomnienia:

  • 2 bramy
  • 4 czujniki magnetyczne
  • czujnik BH1750 (Pro wersja)
  • Czujnik BMx80 (Pro wersja)

Jestem w trakcie testowania (w "domofonie" na filmie na ESP32 chodzi już ponad miesiąć)

Pozdrawiam, adrian

adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Nowsza wersja z weekendu z poprawkami i z usprawnieniami, które wyszły podczas testowania na ESP32.

Teraz skupiam się na testowaniu ma ESP8266

1 Reply
pawell32
(@pawell32)
Dołączył: 4 lata temu

Guru
Wpisów: 1200

@adrian ciekawe rozwiązanie. Ja swego czasu pytałem dlaczego Mifare, z racji tego, że większość czytników to jednak Unique a nie chce się nosić wielu kart. I mam rozwiązanie 🙂 Kupiliśmy do firmy zestaw kontroli dostępu od Ubiquiti i karty jakie są w zestawie działają w obydwóch systemach.

adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

@pawell32 ja będę miał trochę czasu to popatrzę w jakieś komponenty na te dwa rozwiązania. Gdyż to jest moja pierwsza styczność z kartami to pierwsze na AliExpress odszukały mi się MiFare i tak zostało 😋 

Strona 2 / 2
Udostępnij: