Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T5 Czytnik kart/breloków Mifare 1k za pomocą czujnika PN532 w kolejnej wersji AFE T5 (Brama/Drzwi)

adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

Cześć, daje znać, że siedzę nad rozbudową delikatnie AFE T5 obsługującego otwieranie bramy, drzwi o czytnik kart/breloków Mifare 1k (generalnie potrzebuję do swojej furtki 🤣 )

image

Jeszcze nie wiem, jak to będzie w końcowej wersji wyglądało, ale w pierwszej wersji beta planuję:

• formatowanie karty
  • zapis danych na kartę
  • odczytywanie danych z karty
  • wysyłanie po MQTT odczytanych danych do systemu automatyki po zbliżeniu karty
  • nie wiem, jak to mogłoby działać z Domoticz, tzn co wysyłać do niego - czekam na sugestie

W pierwszej wersji beta nie będzie kontroli bramy, furtki, przekaźnika bezpośrednio AFE po zbliżeniu autoryzowanej karty.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany tym czujnikiem i/lub będzie chętny do pomocy w testowaniu to można, już czujnik zamawiać na Ali, ok 20zl 

• Planuje obsługę kart i breloków: Mifare 1k (S50)
  • Czujnik PN532 - ten na zdjęciu
  • Czujnik będzie podłączany do ESP z wykorzystanie UART Rx/Tx - ale nie musi być to standardowe Rx/Tx (GPIO1,3) - planuje wykorzystanie dowolnych dwóch wolnych GPIO.

Pozdrawiam, adrian

Autor tematu Dodane : 25/04/2021 9:30 pm
lukas121 polubień
Tagi tematu
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20

@adrian co do domoticz to można odczytane dane wysyłać - aktualizować dowolny czujnik CustomSensor, lub Czujnik typu tekst ( podobnie jak wysyłasz LWT) i dalej na podstawie tych danych tworzyć odpowiednie zdarzenie np wysyłając odpowiednie polecenie do tego samego esp . Ja pewnie nie będę z tego korzystał , ale fajnie gdyby docelowo taka reguła wykonywała się w samym esp . Wtedy mamy autonomię takiego czytnika , która przy otwieraniu furtki czy bramy daje znacznie większą pewność działania

OdpowiedzCytuj
Dodane : 26/04/2021 7:42 am
lukas121
(@lukas121)
Ekspert Donator 2K19 Zasłużony dla Forum

Dobry pomysł, zamówię i będę myślał nad integracją z Gate Driver.

@adrian a nie myślałeś nad przerobieniem AFE T5 na ESP32 ?. Mielibyśmy do dyspozycji więcej gpio, bluetooth i można zrobić device tracker. Ja przymierzam się Gate Driver E32 bazyjącym na ESP32-PICO-D4, układ 7x7 mm w którym mam wszystko łącznie z 4mb pamięci

OdpowiedzCytuj
Dodane : 26/04/2021 8:20 am
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

@lukas121 gdyby tak mozna bylo wziac kod AFE ESP8266 i przekompilowac na ESP32 to byloby pieknie

Mam rozgrzebane, ale zatrzymalem sie pod iloscia pracy 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 26/04/2021 8:48 am
Udostępnij: