Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Frimware obłsuga płytki RC522

4 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
696 Wyświetleń
Wpisów: 5
Autor tematu
(@grzegorzb)
Bywalec
Dołączył: 2 lata temu

AFE Frimware czy będzie kiedyś obsługa płytki RC522?

Czy jest szansa że jakoś zadziała z tym oprogramowaniem ?

3 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

cześć @grzegorzb

RC522 nie zadziała jest tylko obsługa PN532 - niby układy od tej samej firmy, ale jednak nie są takie same.

Na razie jestem zakopany z modyfikacją wersji T4, aby działała z ESP32 oraz miała integracja z Home Assistant

Później będę zabierał się za T5, które właśnie jest do obsługi kart/breloków - wtedy zobaczę, ale raczej nie liczyłbym na ten rok realistycznie patrząc co mam na karku w pracy, w domy i hobby -> AFE 

Tutaj jest nad czym siedzę w kontekście rozwoju AFE

Zapisuję sobie żeby pamiętać: RC522

Odpowiedz
1 Reply
(@grzegorzb)
Dołączył: 2 lata temu

Bywalec
Wpisów: 5

@adrian 

"RC522 nie zadziała jest tylko obsługa". -  jak to rozumieć. Czy odczyta breloka żeby go dodać i potem będzie  otwierać drzwi  ? Więcej cudów nie potrzebuje. Tylko otwieranie z telefonu furtki dla ok 5 NFC.

 

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

@grzegorzb 

AFE obsługuje układ PN532 nie RC522

RC522 nie czyta NFC

PN532 w teorii, jest trochę bardziej zawansowany i oprócz kart MIFAR / Breloków, czyta NFC - np. NFC z komórki jeśli takowa posiada - przy czym nie robiłem w AFE odczytów NFC z komórki tylko zapisy i odczyt na (zapisywalne) karty MiFare i breloki MiFare

Już pokazywałem kiedyś mój "domofon" zbudowany na AFE, ESP32, i czujniku PN532 - podlinkuje jeszcze raz

 

AFE T5 Furtka

Jak dojdę do modyfikacji AFE T5 to będę przyglądał się odczytom z komórki, ale na razie komórek nie czyta.

Pzdr.a

Odpowiedz
Udostępnij: