Asystent AI
Satel załączenie cz...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz [Rozwiązany] Satel załączenie czuwania

3 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Reactions
940 Wyświetleń
(@wojciechwojkowski)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#4816]

Zintegrowałem Domoticz z Integrą, pobrał ładnie strukturę wej i wyj , pokazuje stany czujek oraz stref jak uzbroję z poziomu manipulatora.

Pytanie jak uzbroić i rozbroić strefę z poziomu domoticza?

Jak utworzę przełącznik w domoticzu na bazie strefy i włączam go to dostaję info:

"Error sending switch command, check device/hardware (idx=83) !",

a w logu mam: 

2022-11-07 19:36:13.797 Error: satel: receive error: requesting user code not found

2022-11-07 19:36:13.797 Error: satel: Send 'Arm partition 3' failed
 
Użytkownik "domoticz" w Satelu dodany bez hasła z uprawnieniami do wszystkiego.
Uzbrajanie strefy manipulatorem oczywiście wykonywane kodem.
 
Czy do uzbrojenia strefy potrzebna jest jakaś przypisana akcja do przełącznika z podanym kodem uzbrajania strefy z integry?
 
 
 

 
Dodane : 07/11/2022 8:55 pm
(@adamdudek)
Wpisów: 56
Pomocny
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Swego czasu miałem taką funkcjonalność i jak dobrze pamiętam to musiałem mieć możliwość sterowania wyjściami Satela z poziomu Domoticza żeby połączyć je (już w satelu) wirtualnie z wejściami załącz czuwania, wyłącz czuwanie. Sprawdź czy możesz sterować wyjściem Satela ustawiając je np. jako monostabilne.

jeśli nie to dopisz w Satelu, że danym wyjściem możesz sterować za pomocą manipulatorów

Wyjście w domoticzu powinny wyglądać tak u mnie wyjścia 85-88 symbol żarówki. Jeśli będą miały symbol jak u ,mnie 89-90 to pokazują tylko status wyjścia załączone, wyłączone, ale nie możesz nimi sterować z poziomu domoticza. 

 

Satel wyjścia

 


 
Dodane : 25/11/2022 2:52 pm
(@wojciechwojkowski)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Okazało się że problemem był brak ustawionego hasła dla urzytkownika utworzonego w Satel-u, który logował się z Domoticz-a.

 

 


 
Dodane : 27/11/2022 12:51 pm
adrian zareagował
Udostępnij: