Asystent AI
Skrypt do wysyłania...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Skrypt do wysyłania danych na pvmonitor

4 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
1,685 Wyświetleń
 asad
(@asad)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#3436]

Witam

Potrzebuje pomocy w napisaniu skryptu do wysyłania danych na pvmonitor.

Żeby wysłać dane potrzeba wykonać takie polecenie co 3 minuty:

 http://dane.pvmonitor.pl/pv/get2.php?idl=xx&p=xxx&f1=xx&f1.2=xx&f4=xx   

id to numer użytkownika na pvmonitor

p hasło nadane przez pvmonitor

f1 produkcja z falownika nr1 -> u mnie idx133

f1.2 produkcja z falownika nr2 -> idx124

f4 zużycie -> idx32

124	orno	00060008	8	orno - Active Energy	General	Custom Sensor	7124.28 Wh
133	orno2	00070008	8	orno2 - Active Energy	General	Custom Sensor	5152.74 Wh
32	SDM630	00020020	32	Energia pobrana	RFXMeter	RFXMeter counter	14461.333 kWh

 

Druga rzecz, chciałbym mieć dzienne produkcje z liczniów orno, teraz mam tylko odczyty całkowitej energii.


 
Dodane : 06/11/2022 6:29 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@asad 100 lat nie korzystam z pvmonitora, ale z tego co pamiętam to można tam wysłać dane w kWh ( taki wymóg), Twoje custom sensory nie przedstawiają danych w takich jednostkach a nawet jak to zmienisz to CustomSensor wysyła samą liczbę , jednostkę wpisujesz sobie dowolną prawda ? Równie dobrze te wskazania można zapisać w km/h. Nie sądzę żebyś  w takiej formie był w stanie to wysłać 

Innymi słowy Ty w domoticz widzisz Wh , bo tak sobie sam wpisałeś , w dowolnym skrypcie ten customsensor będzie widziany jako np 5152.74 , takiej wartości pvmonitor nie będzie miał jak zakwalifikować


 
Dodane : 06/11/2022 8:42 pm
 asad
(@asad)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom

Do stycznia tego roku działało takie wysyłanie. System się wysypał i cały domoticz poszedł się paść. Osoba która mi to wszystko robiła zmarła i teraz sam z tym walczę.

Od stycznia wysyłałem tam(pvmonitor) dane z przeglądarki wpisując po prostu:

 http://dane.pvmonitor.pl/pv/get2.php?idl=xx&p=xx&f1=5129380&f1.2=7088770&f4=14402832 

Jako f1 wpisuje ręcznie wartość z idx133 ale nie w kWh tylko w Wh czyli to co odczytałem z licznika mnożę przez 1000 i bez jednostek wysyłam.


 
Dodane : 06/11/2022 9:10 pm
(@mig41)
Wpisów: 630
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Co do linijki do wysyłania , to brakuje jeszcze stempla czasowego w formacie ...&tm=2022-11-06T20:06:37 , bez tego dane nie będą przyjęte.

@isom , nie za bardzo rozumiem o co chodzi , bo generalnie pvmonitor takie coś przyjmie ...&f1=5152.74  , o ile dane są w kWh. 


 
Dodane : 06/11/2022 9:12 pm
Udostępnij: