Asystent AI
Pomoc w napisaniu s...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Pomoc w napisaniu skryptu do obsługi zaworu czterodrogowego.

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
1,196 Wyświetleń
(@gostyniok)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#3076]

Witam 

Szukam dobrej duszy która pomogła by ze skryptem do obsługi zaworu mieszającego. Szukałem na forum ale wszystkie gotowce tylko włączają kocioł gdy temperatura spada. Założenie jest takie, aby skrypt obsługiwał przekaźniki uruchamiające siłownik, który będzie dążył do zadanej temperatury. Włączał np. przekaźnik na 2 sekundy gdy temperatura spada poniżej zadanej wartości i czekał np. 5 sekund, a gdy temperatura wzrasta powyżej zadanej uruchamiał inny przekaźnik też np. na 2 sekundy i znowu czekał. Histereza była by dodatkowym atutem. Pozdrawiam


 
Dodane : 10/09/2022 5:31 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@gostyniok takie rzeczy to bez skryptów się robi , zresztą 5 sekund czekania kiedy nawet rura nie zdąży zmienić temperatury to będzie taniec w te i nazad , szkoda czasu. Poczytaj instrukcje takich sterowników zaworu, może wyciągniesz jakieś wnioski


 
Dodane : 10/09/2022 9:37 pm
(@gostyniok)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Witam

Skopiowałem gotowca, ale z nie potrafię aby przekaźnik włączał się tylko np. na 2 sekundy i czekał np. 10 sekund. Dodanie komendy On For 10 SECONDS nie działa. Jakieś rady.

local heating_probe = 'Kociol'
local thermostat_setpoint = 'Temp Max'
local heating_unit1 = 'test1'
local heating_unit2 = 'test2'

local hysteresis = 1
commandArray = {}
for deviceName,deviceValue in pairs(otherdevices) do
if (deviceName== thermostat_setpoint ) then
if tonumber(deviceValue) < tonumber(otherdevices[heating_probe]-hysteresis) then
commandArray[heating_unit1] ='On'
commandArray[heating_unit2]='Off'
end
if tonumber(deviceValue) > tonumber(otherdevices[heating_probe]+hysteresis) then
commandArray[heating_unit2]='On'
commandArray[heating_unit1]='Off'
end
end
for variableName,variableValue in pairs(uservariables) do
end
end
return commandArray


 
Dodane : 14/09/2022 9:05 pm
Udostępnij: