Domoticz V 4, 11775...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz V 4, 11775 Jest OK

4 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
916 Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
 

Tak jak nie byłem zbytnio zwolennikiem korzystania z wersji BETA w swoim systemie , to po ostatnich testach na wersji jak w tytule przesiadłem się na tą wersję. Powodów jest kilka a podstawowy to wreszcie interfejs graficzny pokazuje stan urządzeń w czasie rzeczywistym i działa to bardzo dobrze co widać na testowym filmiku https://drive.google.com/open?id=1_v64EhEDT_cUCCRkSdJIEEIz96o58zcS

Test robiłem na sofcie AFE T0 mqtt , które wymaga dopracowania, ale jak widać każda aktywacja przycisku bistabilnego jest natychmiast odzwierciedlana .

Kolejne zmiany to ułatwione dodawanie urządzeń do planów pokoi , wskaźniki przy termometrach informujące o ostaniej zmiane wzrost / spadek temp. Zmieniłą się też wersja skryptów dzVents z ciekawa listą nowych mozliwości ( jeszcze nie zdążyłem przetestować ) .

Ogólnie system pracuje stabilnie , wszystkie wtyczki z których korzystam działają , co prawda to dopiero dwa dni , ale jestem nastawiony optymistycznie.

Trzeba tylko pamiętać że baza danych w wersjach beta zmieniła się na tyle że nie ma możliwości powrotu do wersji stabilnej .  

 
Dodane : 06/03/2020 8:21 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3982
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

@isom 

szacunek do domoticz, w końcu stany na "żywo". Co do AFE to jeszcze nie zainstalowałem tej wersji Beta. Oczywiście dostosuję.

Wiadomo kiedy wyjdzie ta wersja beta - jako produkcyjna?

 

 
Dodane : 08/03/2020 6:41 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
 

@adrian ostatnia stabilna wersja domoticza wydana była w maju 2019 więc powinni niebawem wprowadzić kolejną , ale to nie będzie 4,11775 bo już jest 4,11777 , jak zrobisz update do bety to napisz jaką masz wersję , zaktualizuję testowego domoticza i będziemy ćwiczyć na tej samej

 
Dodane : 08/03/2020 8:46 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 603
Ekspert
 

Ok. Dla tych co potrafią kompilować ta poprawka załatwia sprawę z przełącznikami.

Albo usunięcie tego "https://github.com/domoticz/domoticz/commit/20462bb29e93a1de68a05840462bcc92feb53e3a" i skompilowanie od nowa.

 

 

 
Dodane : 08/03/2020 9:08 pm
Udostępnij: