Asystent AI
Domoticz i Shelly 1...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Domoticz i Shelly 1pm

5 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
1,437 Wyświetleń
(@maciek90)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2223]

Posiadam lampę zewnętrzną z wbudowanym czujnikiem ruchu. Niestety lampa nie jest podłączona do dodatkowego włącznika pozwalającego na włączenie jej na stałe, z pominięciem czujnika ruchu. Żeby nie pruć ścian do włącznika postanowiłem użyć Shelly 1pm. Ustawiłem go w tryb "Detached" i w Domoticzu poskładałem coś takiego w blockly. 

obraz

Niby wszystko działa jak należy tzn. włączanie lampy w Domoticzu działa niezależnie od czujnika, ale jest jedno ale. Jak widać ustawiłem włączenie lampy na czas 30 s. po wykryciu ruchu. Problem jest taki, że jeśli w ciągu tych 30 s. czujnik wykryje kolejny ruch to licznik 30 s. się nie kasuje. Mówiąc bardziej obrazowo: czujnik wykrywa ruch, zapala się lampa i zaczyna się odliczanie 30 s. do jej wyłączenia, w przykładowo 20 sekundzie od włączenia czujnik wykrywa kolejny ruch a mimo to lampa wyłącza się po 30 s. od wykrycia pierwszego ruchu. Co zrobić, żeby każde wykrycie ruchu w czasie świecenia lampy powodowało odliczanie od nowa tych 30 s.?


 
Dodane : 10/02/2021 11:35 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@maciek90 to cie powinno usatysfakcjonować 

https://www.smartnydom.pl/forum/domoticz/kolejny-prosty-skrypt-dzvents-czujnik-pir-lampa/


 
Dodane : 10/02/2021 11:48 pm
(@maciek90)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dzięki za szybką odpowiedź. Wykorzystałem skrypt z pierwszego posta, ale niestety rozwiązuje on jeden problem, ale jednocześnie tworzy następny. Odliczanie czasu faktycznie jest odświeżane wraz z wykryciem kolejnego ruchu, ale problem polega na tym, że gdy włączę lampę ręcznie przez przycisk w Domoticzu to chciałbym, żeby ona się paliła tak długo, aż sam ją wyłączę. W tym wypadku natomiast jeśli załączę lampę ręcznie i w trakcie palenia się lampy czujnik ruchu wykryje ruchu to zaczyna odliczanie i wyłącza lampę po określonym czasie. Mi chodzi o to, żeby ręczne włączanie lampy miało pierwszeństwo przed włączaniem przez czujnik. W moim blockly akurat ta kwestia działała prawidłowo.


 
Dodane : 11/02/2021 12:15 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@maciek90 napisałem na szybko prosty skrypt do tych wymagań. Działa na zasadzie co pierwsze . Jeżeli włączysz z Domoticz a w tym czasie nie będzie ruchu albo nastąpi po tym włączeniu, to lampa świeci do oporu. Jak najpierw jest ruch to liczony jest czas i resetowany przy każdym naruszeniu  

Mam nadzieję, że tego chcesz

 


 
Dodane : 11/02/2021 1:30 pm
(@maciek90)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

W 99% o to mi chodziło (byłaby może jeszcze jedna malutka rzecz do poprawy, stąd to 99%, ale spokojnie obejdzie się bez tego). Śliczne dzięki kolego @isom, jak zwykle bezproblemowo dzielisz się swoją ponadprzeciętną wiedzą w tym temacie. Cały karton wirtualnych 🍩🍩🍩 dla Ciebie w ramach podziękowań 😀 


 
Dodane : 11/02/2021 3:51 pm
Udostępnij: