Sterownik tuya do d...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Tuya Sterownik tuya do drzwi garazowych.

Pawel Sarnet
(@pawelsarnet)
Nowy

Czesc,

Pisze tutaj ponieważ jestem całkowicie zielony co do rozwiązań smart home. Otóż zakupiłem na próbę sterownik bramy garażowej TUYA. Podpiąłem wszystko jak w instrukcji dodałem urządzenie = śmiga. Śmiga że aż miło w sieci domowej. Ale idąc dalej czytam, co do sterownika a tam zapis, możliwość sterowania z dowolnego miejsca na ziemi. No to ciach. Odłączyłem się od sieci swojej załączyłem sieć komórkową wchodzę na aplikacje SmartLife a tam, że urządzenie jest offline. Myślę, ok coś się rozłączyło. Ale podłączam się pod moje WiFi a tam urządzenie jednak działa. Czy mam zakupić jakiś dodatkowy sterownik abym mógł się połączyć poza moją siecią domową ? Oczywiście przeglądnąłem Internet ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie ;(

Cytuj
Autor tematu Dodane : 21/02/2021 1:20 pm
MiG41
(@marcingajda)
Majster

Nie , wszystko ma działać obojętnie gdzie jesteś , może router blokuje jakiś port....

OdpowiedzCytuj
Dodane : 21/02/2021 2:33 pm
Pawel Sarnet
(@pawelsarnet)
Nowy
  • No wlasciwie nie dziala po za siecia domowa. Czy na routerze powinienem zastwosowac jakies ustawienia ? Z tego co poczytalem odblokowalem dhcp. 
  • Czytam na internecie ale co do sterownikow nie znalalazlem zadnej informacji. Czyli wszystkim dziala tylko nie mi 🤔🤔🤔
OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 21/02/2021 2:55 pm
MiG41
(@marcingajda)
Majster

Ja używam TuyaSmart zamiast SmartLife( łatwiej jest wyciągnąć localkey) , i kilka żarówek , jedno inteli-gniazdko , jeden włącznik . I tak , mogę nimi sterować po wyłączeniu w telefonie wifi , i przełączeniu się na dane komórkowe. 

Wiesz , ja chce osiągnąć to co Ty masz 🙂 Narazie w routerze nic nie grzebałem , ale chciałbym zablokować tym urządzeniom sterowanie przez internet ,  w routerze będę kombinował ,przypisując im ip z innej grupy , likwidując im gataway i dnsy. ( W obawie ,żęby Chiński SkyNet - jakby się uruchomił , to nie mógł się zaktualizować 🙂 )

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 21/02/2021 3:22 pm
Udostępnij: