Forum Smart'ny Dom

SmartHome oparty na...
 

SmartHome oparty na HomeKit + adaptacja włączników światła  

  RSS
felix
(@felix)
Nowy

Cześć,

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to zrobić i niestety wymyślić nie potrafię.

Chciałbym, żeby wybrane włączniki światła w moim mieszkaniu były obsługiwane przez aplikację Dom z poziomu urządzenia Apple. Tym sposobem,. jestem ograniczony do rozwiązań HomeKit.

W mieszkaniu mam zamontowane włączniki dotykowe Livolo. Część z nich obsługiwana jest pilotem RF, który ze smart nie ma nic wspólnego, za to wspiera moje lenistwo. Widziałem centralki obsługujące HomeKit, posiadające między innymi programowalny moduł RF, czy takie rozwiązanie się sprawdza, czy raczej będą to pieniądze wyrzucone w błoto?

Drugim pomysłem a zarazem znacznie pewniejszym, wydaje mi się być dorzucenie Shelly do puszek za włącznikami. Pozostaje pytanie, czy nie będę potrzebować dodatkowych urządzeń, centralek i innych historii potrzebnych do spięcia całości. Wiem, że Shelly również trzeba przeprogramować pod HomeKita. Nie mam ani czym, ani wiedzy jak.

Czy ktoś pomógłby mi uporządkować ten chaos pomysłów?

Cytuj
Dodane : 14/03/2019 2:42 pm
adrian
(@adrian)
Prezes

- jednym z rozwiązań jest oprogramowanie openHAB, które jest pomostem między urządzeniami w różnych technologiach i sposobach integrowania się z nimi, a HomeKit z którym to openHAB gada.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/03/2019 7:08 pm
felix
(@felix)
Nowy

Jak rozumiem będę do tego celu potrzebować raspbery?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/03/2019 8:46 pm
adrian
(@adrian)
Prezes

tak - jakiś komputerk, na którym zainstaluesz OH: może być raspberry, PC, stary laptop. Zainstaluj sobie na początku na swoim kompie i zobacz, czy to "ogarniesz" to nie takie proste (uprzedzam)

OdpowiedzCytuj
Dodane : 17/03/2019 6:15 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj