Problem z konwerter...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem z konwerterem USB CP2102

7 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
838 Wyświetleń
(@korr95)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

Witajcie, chciałem dzisiaj kontynuować pracę nad budową prototypu aplikacji , chciałem grać firmware do SONOFF Basic , ale nastąpił problem z konwerterem CP2102, mianowicie system windows nie wykrywa go wgl w urządzeniach (manager urządzeń - panel sterowania) drugi primo, że jak zawsze był podłączany to był dźwięk informujący o podłączeniu nowego urządzenia USB a teraz już tego niema , dodam że raz dzisiaj się połączyłem a później już nie dało rady , nie zdążyłem nic zrobić po prostu po odłączeniu i ponownym połączeniu brak reakcji, możliwe że konwerter się popsuł i będzie trzeba zakupić nowy? może ktoś z was miał takie doświadczenia, sterowniki do windowsa są wgrane - miesiąc temu zgrałem orginalnego firmware z SONOFFA normalnie

 
Dodane : 23/02/2020 4:59 pm
(@korr95)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

Sprawdziłem na innych komputerach, brak sygnału, że wgl coś jest podłączone do gniazda usb, nawet brak komunikatu o nierozpoznawalnym urzadzeniu znaczy, że coś chyba z tym modułem CP2102 jest nie tak. Jedyne co działa to to, że doprowadza prąd do SONOFFa bo jak go miałem podłączonego do PC poprzec USB CP2102 to wtedy diody na SONOFie sie palily ale nic po za tym. 

 

Co sądzicie o tej dziwnej usterce CP2102? 

 

 

 
Dodane : 24/02/2020 12:19 am
(@ketonek)
Wpisów: 111
Pomocny
 

Jak włożysz do innego portu USB to jest to samo? Masz możliwość podpięcia do innego komputera?

 
Dodane : 24/02/2020 2:39 pm
(@korr95)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 
Dodane przez: @ketonek

Jak włożysz do innego portu USB to jest to samo? Masz możliwość podpięcia do innego komputera?

Sprawdziłem na 4 komputerach w tym jeden z Linuxem dla odmiany, we wszystkich przypadkach brak dźwięku przy podłączeniu konwertera do portu USB, pendrive i inne urządzenia chodzą normalnie, zamówiłem dzisiaj drugi konwerter CP2102 i zobaczymy o co biega. Możliwe że coś się zwarło w takim konwerterze przy wkładaniu i wyciąganiu ?

 
Dodane : 24/02/2020 6:13 pm
(@korr95)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

Przyszedł nowy moduł, wsadziłem od razu zaczął działać po włożeniu do portu USB, jestem ciekaw co mogło się stać z tamtym starym że nie chce się łączyć z komputerem, możliwe że jakieś zwarcie poszło od luźnych styków na SONOFFIE ? bo szczrze mówiąc nie lutowałem gniazda tak delikatnie te wtyki wkładałem i nie ruszałem kabelkami, aby tylko łączyło.

 
Dodane : 25/02/2020 5:30 pm
(@korr95)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

Jaka aplikacja mobilna współpracuje z AFE FIRMWARE? chciałbym przetestować Sonoff Basic na nowym oprogramowaniu 🙂 aktualnie zabieram się zapisanie aplikacji mobilnej pod tego sonoffa, komunikować się będzie po http 🙂

 

 
Dodane : 01/03/2020 10:22 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@korr95 bezpośrednio żadna, AFE to firmware współpracujące z systemami automatyki jak Domoticz, OH , AH . Jak chcesz bez tych serwisów to pisz własną apkę. 

 
Dodane : 01/03/2020 2:23 pm
Udostępnij: