Asystent AI
Jaki zrealizować do...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Home Assistant Jaki zrealizować dostęp z zewnątrz do HA i NextCloud

2 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Reactions
1,934 Wyświetleń
Piotrator
(@piotrator)
Wpisów: 9
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#5756]

Dzień dobry. Czy jakaś dobra dusza podpowie jak zapewnić sobie dostęp z zewnątrz do swojej maszyny?

Opcji znalazłem wiele, ale mi się to wszystko nie zgrywa niestety w głowie.

Co mam i co chcę osiągnąć?

Mam Futuro S940 na którym mam proxmox, na VM jest HA. Chcę dołożyć kolejną VM, na niej trueNAS z NextCloud, aby przechowywać i dzielić pliki w rodzinie, kilka smartphonów, komputerów, lokalna chmura do zdjęć plików itd. Mam światłowód o bardzo przyzwoitych parametrach ale zewnętrznego IP nie dają.

Chciałbym mieć możliwość dostępu do zasobów Nextcloud'a spoza sieci lokalnej (możliwość przeglądania zdjęć, plików itp.) oraz (ewentualnie) udostępniania jakiś zasobów innym użytkownikom (spoza rodziny). 

Nice to have, byłby tez funkcje "chmurowe" HA, śledzenie lokalizacji, dostęp z zewnątrz itd. 

Czy można to wszystko osiągnąć "jednym" rozwiązaniem (bez zewnętrznego IP)? Rozumiem, że jest Nabucasa, ale to chyba do Nextclouda nijak się nie nada? 

No i najważniejsze, by było to możliwie bezpieczne i szczelne.

Poradźcie proszę


 
Dodane : 28/11/2023 11:02 pm
Tagi tematu
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@piotrator poczytaj o Zero-Tier , trzeba by postawić tą usługę na hoście Proxmoxa , tak żeby wszystkie VM dodać do wirtualnej sieci.

Każda VM musi mieć indywidualny IP ale to raczej zrozumiałe. Nie korzystam z wirtualizacji, ale kiedyś widziałem ruski poradnik

https://www.prochor.ru/content/nashi-stati/proxmox-ve/content11/proxmox-ve-zerotier-one.html


 
Dodane : 29/11/2023 1:12 pm
Piotrator zareagował
Udostępnij: