Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Pytanie Ipad

5 Wpisów
3 Użytkownicy
4 Likes
933 Wyświetleń
(@vimpexx)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Witam, w czerwcu będę robił generalny remont i po części będę zaczynał wdrażać inteligentny dom u siebie, do sterowania chciałem wybrać iPada pro 12,9" 4gen, jednak wyszukałem gdzieś informacje, że Apple mialo rezygnować z pomysłu, aby to iPad byl centralką do sterowania domem, prawda to? 

 
Dodane : 17/03/2023 4:50 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3948
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

Nie słyszałem, żeby apple rezygnowało z funkcji iPada w roli centralki, ale nie szukałem, czy nasłuchiwałem aktywnie takiej informacji. Tak czy inaczej zamiast iPada 12 to do rozważenia HomePod mini w roli centralki, a iPad klient. Mam iPada tak ustawionego od jakiegoś czasu na testy i nie jestem zadowolony jak to działa. 

W każdym bądź razie, gdyby apple zrezygnowało z ipada w tej roli to za pare stówek mozesz zmienić na homepod'a

pzdr.a

 
Dodane : 17/03/2023 5:36 pm
Vimpexx reacted
(@zbigniew)
Wpisów: 17
Praktykant Donator 2K23
 

Witam była taka wstępna informacja że jeżeli będzie się korzystało z systemu matter smart home to jako centrum akcesoria ma działać tylko Apple TV i HomePod ale to już pisali 2022 roku .

Tak jak Adrian pisze najlepiej Apple TV lub HomePod powiem nawet że bardziej bym polecał ten mały głośnik niż  Apple TV w domu cały system mam spięty w HomeKit razem homebridge i nie mam żadnego urządzenie oryginalnego dedykowanego do HomeKit .Jako że dom ma już 22 lata nigdy nie był przygotowany do takich zmian dużo sprzętu po wifi tak na teraz około 55 urządzeń i trochę sprzętu po kablu około 23 termometrów cyfrowych licznik przepływu wody itd wszystko jest widziane w HomeKit jedna Raspberry 3B+ to obsługuje nigdy mi to nie siadło ale nawet gdyby coś się stało to pewnych automatyzacji by nie było ale w domu wszystko by działało niektóre automatyzację mogę zobaczyć z HomeKit i je kontrolować ale są wykonywane nie z poziomu HomeKit im mniej pośredników tym lepiej tak dla przykładu pada mi automatyka sterowana z HomeKit ale cały czas integracja pompy ciepła fotowoltaika cały czas będzie działać to są ważne rzeczy szczególnie jak inni domownicy nie we wszystkim są zorientowani .

Pozdrawiam

 
Dodane : 17/03/2023 9:40 pm
Vimpexx and adrian reacted
(@vimpexx)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Dzięki za odpowiedzi Panowie, nie dodałem jednak, że w domu mieszka też starsza osoba i łatwiej sterować jej będzie z iPada/ekranu, niż z głośnika. Dlatego też wolałem się upewnić, czy aby na 100% Apple nie rezygnuje z tego pomysłu, aby iPad był centralką.

 
Dodane : 22/03/2023 10:15 am
(@zbigniew)
Wpisów: 17
Praktykant Donator 2K23
 

Witam iPad może obsługiwać dom,centrum akcesorii jest potrzebne tylko do zarządzania poza siecią domową nawet Apple Watch ma aplikacje Home a nie jest centrum akcesorii i można nim sterować domem tak że nie ma problemu nawet z starszą osobą.W zasadzie iPodem  i Apple TV  ciężko było by sterować.  Pozdrawiam

 
Dodane : 22/03/2023 10:08 pm
adrian reacted
Udostępnij: