ESP8266 i moduł prz...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

ESP8266/ESP8285 ESP8266 i moduł przekaźnikowy 8 kanałowy

5 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
3,001 Wyświetleń
(@fb_-janmatuszak)
Wpisów: 12
Praktykant
Autor tematu
 

Witam!

Wtiam, obecnie zaczynam się interesować tematem, ale myślę że an początku muszę zaznaczyć, że nie mam obecnie nic poza dobrymi chęciami. Oczywiście, wiem, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, ale poczyniłem już pewne kroki. 

Zamówiłem sobie jednak na chińskim portalu w celu testowym moduł ESP8266 oraz płytkę przekaźnikową SSR. No i jak zamówiłem to sobie zdałem sprawę, że przecież brakuje mi jednego elementu, czegoś co zamieni sygnał danych odebranych z GPIO, włączając lub wyłączając pracę odpowiedniego przekaźnika. Być może się mylę, nie miałem w rękach nigdy modułu ESP8266, obejrzałem kilka filmików na YT poświęconych temu układowi. 

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam

J. M. 

 

 
Dodane : 04/02/2019 11:51 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@fb_-janmatuszak więcej można powiedzieć wiedząc co konkretnie zamówiłeś , gołe ESP , czy jakiś Wemos ? Co do modułu z SSR-ami też warto wiedzieć jaka to wersja. 

Jeżeli ESP to Wemos lub NodeMCU to oprócz zasilacza , żeby zasilić ten moduł i przekaźniki więcej nic nie potrzeba.

 

 
Dodane : 04/02/2019 12:22 pm
(@fb_-janmatuszak)
Wpisów: 12
Praktykant
Autor tematu
 

Oczywiście że zapomniałem dodać podstawowych informacji. Kupiłem sobie moduły WIFI: ESP-12F i z tego co tu widzę, powinno się udać, za pomocą konwertera stanów logicznych. Przekaźniki mam na 5V

 

 
Dodane : 07/02/2019 8:12 am
(@massivenrg)
Wpisów: 5
Bywalec
 

Witam. Odgrzeje troche kotleta.

 

Potrzebuje wlasnie cos podobnego zrobic. Jeszcze nie wiem czy pójde w SSR czy tradycyjne przekazniki. 

Mam sporo plytek kupionych (zakupoholizm) 🙂 mam miniD1, ESP12, nodemcu itp. 

Mam w jednym miejscu potrzebe wysterowania conajmniej 6 obwodami, wiadomo moglbym zrobic dwa odobne uklady z firmware T3 albo T4 ale chcialem dowiedziec sie czy da rade ograniczyc kolejne urzadzenie WiFi i zrobic powiedzmy 8 kanalow na jednym ESP8266 z obsluga MQTT - uzywam OpenHab

Nie potrafie pisac 🙁 wiec szukam gotowego firmware. AFE pod kazdym wzgledem jest genialny i szukam cos co bylo tak samo latwe i intuicyjne. 

Moze ktos cos podpowie?

Przy okazji potrzebuje tez pomocy przy tworzeniu wykresów w OpenHab np z temeratur i wilgotnosci - nie ogarniam tego. Moze i w tym temacie ktos ma jakies klarowne tutoriale 🙂

Dzieki. Mariusz

 
Dodane : 29/04/2019 11:53 am
kpisiek
(@kpisiek)
Wpisów: 73
Kontrybutor
 

Odnośnie Twojego pierwszego zapytania, takie projekty zostały w przeszłości stworzone - oto link https://www.hackster.io/Manoranjan2050/esp8266-8-channel-relay-module-home-automation-34cbfa

 
Dodane : 06/05/2019 11:34 am
Udostępnij: