Problem z Sonoff Mi...
 
Notifications
Clear all

Problem z Sonoff Mini  

  RSS
dakar
(@dakar)
Nowy

Cześć,

Mam problem z urządzeniami Sonoff Mini. Otóż chciałem podłączyć je do wielu włączników światła znajdujących się na jednym obwodzie bezpiecznika np. bezpiecznik odpowiedzialny za światła na zewnątrz. Niestety przy zastosowaniu 3 urządzeń Sonoff efektem jest to, że podczas wyłączenia 1 z 3 świateł potrafi zgasnąć inne i analogicznie zaświecić się. Co można z tym zrobić? Czy ktoś miał podobny problem? 

pozdrawiam

Cytuj
Dodane : 16/01/2020 12:38 pm
Tagi tematu
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Jakiś schemat jak to wszystko połączyłeś? Bo powinien jeden sonoff mini bić do jednego obwodu. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 12:50 pm
dakar
(@dakar)
Nowy

Kiepski jestem w schematach, ale z bezpiecznika rozprowadzone oświetlenie na 5 lamp sterowanych osobno w konfiguracji 1+1+2+2 z włączników świateł przy oknach, w te włączniki wpiąłem sonoff według schematu producenta, tj. Nin z przewodu który przychodzi do puszki Nin do obwodu oświetlenia, Lin z przewodu który przychodzi do puszki Lout do obwodu oświetlenia i S1, S2 do włącznika. Jak dobrze rozumiem z bezpiecznika wychodzi jeden przewód i z tego przewodu dalej na 4 włączniki świateł i wskazane wyżej lampy. 
w załączeniu prowizoryczny schemat 🤣 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 1:15 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

I teraz pytanie czy napewno masz tak połączone jak napisałeś. Bo w teorii wygląda ok. Ale np. Czy gdzieś nie masz fazy przerywane na wcześniejszym sonoffie. Rozumiem że wcześniej żarówki były zasilane tak. Faza z bezpiecznika szła do wyłącznika potem do żarówki i przez żarówke zamykał się obwód z N. Twoje schematy pokazują idee połączenia ale niestety są mało dokładne. Dokladales jakieś przewody, czy próbujesz na tych co masz? Czasami lepiej zmienić wyłączniki na takie które nie potrzebują neutralnego (obwód zamyka kondensator) 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 1:36 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Przy tym co planujesz musisz stworzyć 4 niezależne obwody z bezpiecznika z których zasilać będziesz sonoffy. Do każdego sonoffa podlaczasz obwód z żarówką(żarówkami) oraz dwa przewody bezpośrednio z wyłącznika. Za sonoffami urządzenia mają być odseparowne od siebie. Mogles np. Sonoffy spiąć przez przypadek w szereg, a nie równolegle. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 1:50 pm
dakar
(@dakar)
Nowy

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź, sprawdzę to jeszcze raz.. wydaje mi się że na ten moment nie jestem w stanie podłączyć tych przewodów bezpośrednio do bezpiecznika bo wiązało by się to z remontem. Czy wskazując rozwiązanie z kondensatorem miałeś na myśli jakiś konkretny produkt? 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 1:55 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Coś takiego 

Standard ue Tuya/inteligentne życie/ewelink 1/2 Gang 1 Way WiFi ścianie włącznik dotykowy światła dla Google Home amazon alexa sterowanie głosem
https://a.aliexpress.com/_dNY8g

Można tu kupić 2 wersję z neutralnym i bez. 

Podobno jest też sonoff mini bez neutralnego ale go nie widziałem ani specjalnie nie szukałem. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 2:00 pm
dakar
(@dakar)
Nowy

Dziękuję

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/01/2020 2:45 pm
Dany2
(@dany2)
Nowy

Sonoff mini ma taką przypadłość, że potrafi przełączać się na skutek przepięć lub impulsów w sieci. Są alternatywne oprogramowania na niego eliminujące ten efekt. Tylko nie działa wtedy pod kontrolą ewelinka. Ja załadowałem soft Supli do 3 wyłączników i jak na razie nie mam problemu.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/01/2020 6:32 pm
Udostępnij: