Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Sonoff Smart Socket S20 i AFE T0

8 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
1,357 Wyświetleń
0
Autor tematu

Witam, wczoraj wgrywałem T0 1.4 oraz na próbę 1.3 -> na Sonoff Smart Socket S20 i po wgraniu Sonoff był bardzo niestabilny, zrywał konfiguracyjne połączenie Wifi (SSID: "AFE-Device"). Praktycznie nie dało się skonfigurować bo sieć pojawiała się tylko na chwilę (znikała i znów pojawiała się na chwilę - tak w kółko). Próbowałem też trybu "QIO" - tu już w ogóle nie reagował na nic po wgraniu. Wgrywałem wersję ESP8266 ale próbowałem też ESP8285 - bez polepszenia (zrywa połączenie konfiguracyjne Wifi).

Na próbę wgrałem oprogramowanie ESP Easy (przez NodeMCU Flasher) i tu pełen sukces - wszystko działa.

Na płytce mojego Sonoff jest nadruk: S20_EU_V1.3 2017-2-16
Może mam za starą wersję na Sonoffa?

Miałbym jeszcze pytania
(1) czy można prosić o udostępnienie jakiś starszych wersji AFE? Mam tylko AFE 1.4 i 1.3 ESP8266 tzn.
AFE.firmware.1.4.0.T0.esp8266.1Mb.bin
AFE.firmware.1.3.0.T0.esp8266.1Mb.bin

Interesuje mnie T0. Może starsza wersja by zadziałała? Nie mogę znaleźć funkcjonującego archiwum z poprzednimi wersjami.

(2) przeczytałem że niektórzy wgrywają "blanka" czyli jeśli rozumiem czysty obraz zapełniony zerami - aby wyczyścić pamięć. Skąd wziąć (pobrać) taki plik?

Pozdrawiam,
Marek

0

@ravenik Wszystkie starsze wersje AFE znajdują się na   https://github.com/tschaban/AFE-Firmware/tree/master/bin

Blank znajdziesz  http://www.pratikpanda.com/wp-content/uploads/2016/05/blank_1MB.zip

Spróbuj również wgrać ten soft za pomocą  Fash Download Toll

do pobrania z   http://bbs.espressif.com/download/file.php?id=385

0

@ravenik, daj znać jak wgrasz inna wersję AFE czy będzie lepiej szło. Trudne to jakoś do diagnozy - dlaczego nie niektórych urządzeniach jest okay.

Blanka też znajdziesz w tym folderze

https://github.com/tschaban/AFE-Firmware/tree/master/bin

Gdybyś był z Wawy to chętnie wypożyczyłbym taki problematyczny sprzęt

 

0
Autor tematu

@adrian, Jestem z Warszawy/Ochota. Na razie chciałbym poeksperymentować z tym Sonoffem. Jak się nie uda go nasetapić to będę mógł Tobie go oddać. Dam znać o efektach wgrania innych wersji AFE.

0

Mógłbyś wgrać do tego S20 tę wersję skompilowaną przez mnie z dodatkowymi parametrami?

Ravenik Ravenik Autor tematu 07/01/2019 7:12 pm

Wgrałem ten eksperymentalny firmware bezpośrednio na ESP easy i mam wrażenie że były drobne problemy z połączeniem się z moją domową siecią Wifi (sieć konfiguracyjna AFE-Device bez problemów).

Jednak po wgraniu blank/1MB i potem tej wersji eksperymentalnej poszło wszystko dalej bez problemów 🙂 Skonfigurowałem sieć Wifi moją, przekaźnik. Jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów.

Najważniejsze co jest mi potrzebne to włączanie/wyłączanie przekaźnika przez http. Sprawdziłem że działa ok, po komendzie:
http://192.168.4.41/?device=relay&name=switch&command=on
http://192.168.4.41/?device=relay&name=switch&command=off

Dziękuję za pomoc. Jeszcze mam pytanie czy niezależnie od sterowania przez http (j.w.) istnieje możliwość jednoczesnego sterowania przez Amazon Alexa (mam Echo Dot 2)? Coś czytałem że potrzebny OpenHab? Mam do dyspozycji malinkę (Raspberry pi) z oprogramowaniem max2play, gdzie widzę że jedno z rozszerzeń to właśnie Openhab - czy jest szansa że uda się tą drogą zintegrować z Amazon/Alexa?

adrian adrian 07/01/2019 7:18 pm

ok, dzięki za info.

z openHab możesz sterować przez alexe - tutaj moj filmik sonoff + AFE + echo  https://www.youtube.com/watch?v=Lx-UOqfo3oo

ale OH nie jest takim łatwym oprogramowaniem - uprzedzam

0

Wszystkie urządzenia bazują na schemacie referencyjnym. Jedyna różnica jest w zastosowaniu pamięci od różnych producentów i tu należy szukać problemu.

Udostępnij: