Asystent AI
Panasonic CZ-TAW1 G...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Panasonic CZ-TAW1 GoHeishaMon

6 Wpisów
5 Użytkownicy
0 Reactions
4,030 Wyświetleń
(@mafia_87)
Wpisów: 1
Świeżak
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#1880]

Witam

Od tygodnia próbuje uruchomić moduł CZ-TAW1 + GoHeishaMon by komunikował się z domoticz-em ale zawsze zatrzymuje się w tym samym miejscu, nie wiem co robię źle.

Po zaprogramowaniu softem urządzenie restartuje się, zapala się biała dioda, pobiera plik GoHeishaMonConfig.new i następuje ponowny restart ( biała dioda gaśnie ), odpinam pendrive i po chwili zapala się ponownie biała dioda. I tutaj się zatrzymuje, biała dioda cały czas się świeci ale nic się nie dzieje, nie da się wejść po SSH oraz przez WWW. Na polecenie ping urządzenie odpowiada.

plik GoHeishaMonConfig.new

Readonly=true
Device="/dev/ttyUSB0"
Loghex=true
ReadInterval=1
Aquarea2mqttCompatible=false
Aquarea2mqttPumpID=""
Mqtt_topic_base="panasonic_heat_pump/sdc"
Mqtt_set_base="panasonic_heat_pump"
ForceRefreshTime=300
MqttServer="IP"
MqttPort="1883"
MqttLogin="LOGIN"
MqttPass="HASLO"
SleepAfterCommand=1
MqttClientID="GoHeishaMon-pub"
MqttKeepalive=60
EnableCommand=true
HAAutoDiscover=true

Bardzo proszę o pomoc bo brakło mi już pomysłów 😉

 

Tak przyszło mi jeszcze do głowy czy wina może stać po stronie braku lub błędu podczas łączenia się modułu do serwera MQTT ? Czy jego brak powoduje niemożliwość zalogowania się do modułu przez ssh ?


 
Dodane : 02/09/2020 2:55 pm
(@owca_z)
Wpisów: 1
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Hej,

od tygodnia ma podłączony ten moduł CZ-TAW1 do pompy, w wersji producenta.

Wkurza mnie ubogość informacji o pompie udostępnianych przez Panasonic.

Czy możesz coś napisać co daje te oprogramowanie, i jakie możliwości w DOMOTICZ?

Jakiś namiar na info na uruchomienie tego.

 


 
Dodane : 16/09/2020 11:49 pm
(@tbomek)
Wpisów: 2
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Hej, udało CI się rozwiązać ten problem z połączeniem, bo mam to samo i nie wiem jak sobie z tym poradzić?


 
Dodane : 23/09/2020 8:45 pm
(@lukaszs)
Wpisów: 1
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Hej czy moduł publikuje cokolwiek do mqtt ? Która wersje goheishamon wgrałeś ?


 
Dodane : 23/09/2020 10:00 pm
(@tbomek)
Wpisów: 2
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Przed chwilą ogarnąłem temat. Okazało się że mam źle skonfigurowany plik GoHeishaMonConfig.new
Umieszczam dla potomnych co powinno się wpisać w tym pliku:

Readonly=true
Device="/dev/ttyUSB0"
Loghex=true
ReadInterval=1
Aquarea2mqttCompatible=false
Aquarea2mqttPumpID="Tu podałem ID urządzenia"
Mqtt_topic_base="panasonic_heat_pump/sdc"
Mqtt_set_base="panasonic_heat_pump"
ForceRefreshTime=300
MqttServer="Tu wpisz swój IP adres do Mqtt broker"
MqttPort="1883"
MqttLogin="Tu wpisz swój login do Mqtt broker"
MqttPass="Tu wpisz swje hasło do Mqtt broker"
SleepAfterCommand=1
MqttClientID="GoHeishaMon-pub"
MqttKeepalive=60
EnableCommand=true
HAAutoDiscover=true


 
Dodane : 23/09/2020 10:12 pm
Jabuszko
(@jabuszko)
Wpisów: 12
Praktykant
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Przy obecnej wersji GoHeishaMon przestaja być wysyłane informacje do clauda panasonica?


 
Dodane : 21/10/2020 3:11 pm
Udostępnij: