[Gosund SP111] tasm...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem [Rozwiązany] [Gosund SP111] tasmota rules

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
2,699 Wyświetleń
(@spamcop)
Wpisów: 12
Bywalec
Autor tematu
 

Hi,

Dwa gniazda SP111. Zadanie wydaje się banalne, ale po dwóch dniach się podałem i wylądowałem tu.
Być może nie da się tego zrealizować na tym sprzęcie?

Ma tak działać:
1. Jeśli na gnieździe X moc przekroczy 100W, drugie gniazdo Y ma zostać włączone.
2. Docelowo jeśli na X spadnie poniżej progu, Y ma być wyłączone (ale to zrobię jak zadziala warunek 1.)

Na obu tasmota, oba mają ustawione hasło

Jeśli na X w konsoli wykonuje komende: websend[IP_Y,admin:pass]power1 on - przekażnik na Y włącza

więc ide dalej i zakładam warunek 1: Rule1 ON ENERGY#Power>100 DO websend[IP_Y,admin:pass]power1 on ENDON

Nie działa tez zmieniony warunek na przycisk: Rule1 ON Button1#state DO websend[IP_Y,admin:pass]power1 on ENDON

 

Gdzie robie błąd? 🙁

 
Dodane : 04/12/2021 10:16 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@spamcop po pierwsze może banalne , ale czy aktywujesz regułę ? Czy w konsoli widzisz zmiany wartości ENERGY- Power ? 

 
Dodane : 05/12/2021 3:06 pm
(@spamcop)
Wpisów: 12
Bywalec
Autor tematu
 
Dodane przez: @isom

@spamcop po pierwsze może banalne , ale czy aktywujesz regułę ? Czy w konsoli widzisz zmiany wartości ENERGY- Power ? 

Bingo kolego 🙂

Jakaś pomroczność jasna... Nie wiem co mi się stało, że tym razem zapomniałem o "rule1 1", Cały czas miałem w głowie, że aktywuje... ech.

Dziękuję 🙂

 

 
Dodane : 05/12/2021 5:10 pm
Udostępnij: