CC2531 sniffer zami...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

CC2531 sniffer zamiast Bramek Zigbee

85 Wpisów
15 Użytkownicy
3 Likes
18 K Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
 

@paul1371 Raz tak miałem ponowne czyszczenie pamięci i  ponowny flash pomogły . Wszystko robiłem na Raspberry. 

Miałem też problem z jednym modułem, ale ten nawet nie chciał zacząć współpracy nie dało się go zaprogramować i poszedł do kosza 

 
Dodane : 15/09/2020 2:08 pm
(@paul1371)
Wpisów: 2
Świeżak
 

@ isom Sądziłem, ze moduł z racji tego, że przestał być wykrywalny poleci do kosza(nie mam sprzętowego debuggera), ale zasugerowałem się Twoim wpisem, ze robiłeś wszystko na malince i rzeczywiście, oprócz 4 przewodów do flashowania z opisu, podłączyłem dodatkowo 3.3v na cc2531 i moduł zaczął być wykrywalny przez oprogramowanie cc_chipid. Potem standardowa procedura flashowania i wszystko gra, Dzięki.

 
Dodane : 17/09/2020 7:15 am
(@bartek_f)
Wpisów: 95
Pomocny Donator 2K21
 

Ponoć nie ma głupich pytań więc zapytam: patrzę za bramkami zigbee na cc2531 i jest tego sporo. Znalazłem na allegro jakąś w obudowie i z anteną ale pojawiła się pewna zagadka. Sprzedawca pisze że wrzuca dowolne oprogramowanie (koordynator, router, sniffer) i teraz nie wiem co mi potrzebne albo co jest najlepsze dla mnie. Potrzebuję na ten moment bramki do obsługi Sonoff SNZB-01 i SNZB-02. Mam Smarticza na Malinie. Podpowiedzcie co wybrać i ewentualnie może macie sprawdzone miejsca gdzie kupić gotowe urządzenie?

 
Dodane : 13/01/2021 9:25 pm
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Potrzebujesz oprogramowanie koordynator zigbee2mqtt.

 
Dodane : 13/01/2021 9:38 pm
(@bartek_f)
Wpisów: 95
Pomocny Donator 2K21
 

Mam problem ze snifferem, po uwaleniu raspbiana przy aktualizacji (uwalony kernel i system od nowa) nie podnosi mi się dongle Zigbee. Niby dioda świeci na zielono, ale nic nie reaguje, a w Domoticzu w logach widzę taki błąd:

Error: Zigbee hardware (13) thread seems to have ended unexpectedly

Czytałem gdzieś, że to może być problem z gniazdem USB, ale próbowałem zamieniać i nic to nie daje. Porty raczej są sprawne, bo mam do maliny zapiętego huba z SSD i to działa bez względu na wybrane gniazdo. Co może być nie tak?

 
Dodane : 30/11/2021 3:49 pm
Strona 5 / 5
Udostępnij: