pomiar prądu wykorz...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

pomiar prądu wykorzystując diodę w liczniku

8 Wpisów
3 Użytkownicy
2 Likes
2,157 Wyświetleń
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

chciałbym mieć tak jak tu pisują https://www.tranzystor.pl/artykuly-i-schematy/raspberrypi/pomiar-zuzycia-energii-elektrycznej-domoticz-easyesp.html

ale: w esp mega zlicza impulsy a domoticz gdy wybiorę czujnik (elektryczność chwilowa+licznik) to domoticz mi sie od razu zawiesza

Co robię nie tak że to nie działa?

 w
 
Dodane : 03/02/2020 9:55 pm
Jarson
(@jartech)
Wpisów: 51
Kontrybutor
 

Witam.

Podłącze się do wątku.

Mam zbudowany układ jak w temacie postu.

Troszku walczyłem z ESP8266 Nodemcu v3 ale udało mi się to cudo uruchomić w końcu.

ESP

 ESP wyświetla wartości z diody  i trafia to do Domoticza.

DOM3

Jedyne co się wyświetla to Counter. Nie wiem co robię źle.

Druga sprawa to formuły w ESP, nie do końca rozumiem treści zamieszczane w internecie do prawidłowego wyliczania impulsów na kilowaty.

ESP2

Proszę o pomoc w tych dwóch problemach by móc uruchomić do końca prawidłowe wyświetlanie wartości energii w domoticzu.

 
Dodane : 05/08/2021 10:41 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5086
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@jartech to co masz to połowa sukcesu , do pełni szczęścia potrzeba wiedzieć ile impulsów wysyła twój licznik na kWh bo od tego zależą te wzory w formułach , dodatkowo żeby osiągnąć sukces trzeba dodać kolejne IDX w samym espeasy . Masz wyraźnie zaznaczone że idx 10 w Twoim systemie odczytuje wartość 1 czyli pierwszą w kolejce . Żeby pojawiły się kolejne trzeba za pomocą reguł wskazać pozostałe IDX w domoticz .

A ponieważ nie lubię espeasy to nie pomogę w osiągnięciu celu , ale zarys już masz 

 
Dodane : 05/08/2021 11:13 pm
Jarson
(@jartech)
Wpisów: 51
Kontrybutor
 
Dodane przez: @isom

@jartech to co masz to połowa sukcesu , do pełni szczęścia potrzeba wiedzieć ile impulsów wysyła twój licznik na kWh bo od tego zależą te wzory w formułach , dodatkowo żeby osiągnąć sukces trzeba dodać kolejne IDX w samym espeasy . Masz wyraźnie zaznaczone że idx 10 w Twoim systemie odczytuje wartość 1 czyli pierwszą w kolejce . Żeby pojawiły się kolejne trzeba za pomocą reguł wskazać pozostałe IDX w domoticz .

A ponieważ nie lubię espeasy to nie pomogę w osiągnięciu celu , ale zarys już masz 

Fakt, zapomniałem dodać tą daną:

2500 imp/kWh

 

 
Dodane : 05/08/2021 11:16 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5086
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Masz dobre podejście i trzymam kciuki , teraz wystraczy wskazać w regułach pozostałe IDX tak jak ten pierwszy

1

Jeden to jest bieżące wskazanie , 2 to będzie total itd

 
Dodane : 05/08/2021 11:32 pm
Jarson reacted
Jarson
(@jartech)
Wpisów: 51
Kontrybutor
 
Dodane przez: @isom

Masz dobre podejście i trzymam kciuki , teraz wystraczy wskazać w regułach pozostałe IDX tak jak ten pierwszy

1

Jeden to jest bieżące wskazanie , 2 to będzie total itd

No patrz jak mnie podpuszcza.

Dzięki za chęci. Pogmeram ale już nie dziś. Dziś muszę się zająć jeszcze S7-1200 na szybko

 

 
Dodane : 05/08/2021 11:37 pm
Jarson
(@jartech)
Wpisów: 51
Kontrybutor
 

Nic z tego nie wychodzi.

Potrzebuję step by step aby to opanować.

Mogę liczyć na pomoc.

 
Dodane : 07/08/2021 4:35 pm
Jarson
(@jartech)
Wpisów: 51
Kontrybutor
 

Panie i Panowie opanowałem sytuację. W końcu zaczęło działać.

@isom "1" oznacza komunikację pierwszą z controlerem. W tej wersji firmware może być takich komunikacji 3.

3

Wystarczyło wybrać konkretny typ zmiennych które maja zostać wysłane np. do Domoticza

2

Tym sposobem otrzymałem w esp coś takiego:

1

Dalej idąc to co trafia do Domoticza to jest to:

5
4
6

I to by było na tyle w temacie odczytu kontrolki licznika energii z wykorzystaniem ESP8266 + Malina.

 

 
Dodane : 08/08/2021 1:42 pm
adrian reacted
Udostępnij: