Forum Smart'ny Dom

DIY: Bezprzewodowy ...

DIY: Bezprzewodowy czujnik temperatury oraz wilgotności za mniej niż 20zł  

Strona 3 / 3
  RSS
marcinl
(@marcinl)
Młodzik

Mistrzu prowadź mnie jak dziecko przez mgłę wpinam ten moduł do domowego wifi mam jego ip i chce z niego zbierac i prezentowac dane, jak mam dalej postępować?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/04/2018 5:35 pm
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

nie wiem na jakie rozwiązanie chcesz się zdecydować jeśli na takie jak np, zasugerowałem
- Openhab
- MQTT
- influxDB
- Grafana
to trzeba byłoby niezły podręcznik napisać. Proponuję google temat po temacie bo jest to sporo złożone, zalezny od sprzętu, systemów operacyjnych itp

OH2+AFE

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/04/2018 6:38 pm
marcinl
(@marcinl)
Młodzik

Influxdb na windowsie jakim kodem mam sciagnac dane z czujnika wpietego do sieci ??

OdpowiedzCytuj
Dodane : 24/04/2018 10:49 pm
adrian
(@adrian)

ja nie widziałem, żadnego gotowca. U mnie

• czujniki wysyłaja do MQTT Brokera odczyty
  • openHab jest zasubskrybowany do tych wiadomości
  • openHab w przypadku otrzymania informacji o zmianie temperatury zapisuje dane do influxDB

OH2+AFE

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/04/2018 7:43 pm
kuvus
(@kuvus)
Nowy

Istnieje możliwość podłączenia 2 czujników do jednego ESP?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/07/2018 4:49 pm
adrian
(@adrian)

do ESP tak, ale trzeba mieć jakiś soft do tego. Mój (AFE) obsługuje na razie tylko jeden czujnik. pzdr.

OH2+AFE

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/07/2018 6:17 pm
Gerwazy
(@gerwazy)
Młodzik

Witam kolegów na forum.

Od niedawna próbuję się wdrożyć w tematykę domu inteligentnego. Artykuły tu zawarte wydają mi się jednymi z ciekawszych, jakie znalazłem.

Po postawieniu i RPi i podłączeniu 7 czujek temperatury 1wire zapragnąłem podłączyć inne pokoje w opisany powyżej sposób. Wertując YT napotkałem kanał kolegi Szmalu, gdzie idzie o krok dalej i wpina to w czujkę BDL2-WP12G. Chcę to zrobić z wykorzystaniem DHT22 (w drodze z Chin z ESP8266 D1 mini). Niestety elektronika nie jest moją mocną stroną... Załączam jego schemat. 

No i pytanie: czy używając DHT22 robię tak jak na schemacie (kondensator), czy tak jak u Was z wykorzystaniem rezystora? Zasilam 12V.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/10/2018 7:37 pm
lukas121
(@lukas121)
Brygadzista Zasłużony dla Forum, Donator 2019

Musisz zrobić jak na schemacie, masz tam stabilizator z 12V na 3V do zasilania ESP D1. DTH22 zasilasz z 3V i tam dajesz rezystor miedzy wyjście a zasilanie 3V. Możesz kupić dedykowaną płytkę z DTH do esp D1.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/10/2018 8:33 pm
Gerwazy polubień
isom
 isom
(@isom)
Dyrektor Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019

@gerwazy po pierwsze na tym schemacie napięcie zasilania 12V jest dlatego , że czujnik PIR  BOSH wymaga takiego napięcia.

To co jest z kondensatorem to stabilizator obniżający to 12V do poziomu 3,3 V , które zasila wemosa i czujnik wilgotności, który pracuje wykorzystując magistralę I2C .

Ty jeżeli chcesz podłączyć do wemosa  DHT 22, to wykorzystujesz tylko jedno GPIO w wemos ,  analogicznie jak robiłeś z 1wire zasilić możesz DHT 22 tymi 3,3V lub zastosować stabilizator 5V i wtedy zasilasz wemosa tam gdzie jest 5V i czujnik DHT też.

Rezystor 4,7k stosujesz tak samo jak przy 1wire, a kondensator przy stabilizatorze nie zaszkodzi , ale wcale go tam nie musi być.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/10/2018 8:42 pm
Gerwazy polubień
szpila86
(@szpila86)
Stażysta

Hej

czy byłaby możliwość podłączenia czujnika bmp280 zamiast DHT?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/10/2018 11:43 am
isom
 isom
(@isom)

Podłączyć możesz , ale działać nie będzie , czujnik BMP działa po I2C a DHT nie . Do tego BMP Adrian jeszcze nie napisał softu

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/10/2018 12:14 pm
szpila86
(@szpila86)
Stażysta

Co to za język? C? LUA? 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/10/2018 12:27 pm
isom
 isom
(@isom)

Tu masz wszystko  https://www.smartnydom.pl/srodowisko-programistyczne-afe-firmware/

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/10/2018 12:35 pm
paulosuc
(@paulosuc)
Młodzik

Panowie, szybkie pytanko. Czy DH22 zasilamy z 3,3 czy z 5v? Pytam bo w opisie jest info o przyłączeniu do 3,3 ale na zdjeciach i podpisie pod nimi jest przyłączenie do 5v.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 29/10/2019 2:05 pm
isom
 isom
(@isom)

@paulosuc Ja masz możliwość to zasil z 5V , na 3,3 V też będzie działał bez problemu 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 29/10/2019 6:13 pm
Strona 3 / 3
Udostępnij:

Udostępnij
  • 1
    Share

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj