Ok już wiem. Pozmieniał sposób wgrywania fv.
Wgraj najpierw tasmota-minimal.bin.gz a potem tasmota.bin.gz
Rozpakuj tylko plik 7z potem wgraj te plik już bez ruszania.
Poszło wgranie. Wstawiłem ta ostatnia linijkę i załącza zgodnie z napięciem . Masz jeszcze możliwość wrzucenia do tego załóżmy minutę opóźnienia wyłączenia po zmniejszeniu się napięcia poniżej zadane.
Jesteś master. Dziękuję za pomoc.
Przyjdą mi jeszcze 2 gniazdka które sam muszę ogarnąć z wgraniem tasmoty na czyste oprogramowanie. Może jakoś mi się to uda
Jakie będziesz miał gniazdka do programowania?
Zobacz to
rule1 on System#Boot do var1=0 endon on power1#state = 1 do if (var1==0) Power 0 endif endon on Time#Minute do if ( Time#Minute >= 480 and Time#Minute<= 900) var1=1 else varl1=0 endif endon on Energy#Voltage>253 do if ( var1 == 1) var2=0;Power 1 endif endon on energy#Voltage<246 do if ( var1 == 1) var2=1;RuleTimer1 60 endif endon on Rules#Timer=1 do if (var2==1) Power 0 endif endon
To są dwa sposoby w grania softu.
1. Jest tu
I może już nie działać
2. Masz tu i ten działa na pewno
Ten ostatni kod co podałeś dobrze interpretuje wszystko ale nie wyłącza wogole. Ten wcześniejszy działał tylko bez opóźnienia czasowego a potrzeba takie minimum 20sekund żeby nie pstykalo jeśli ktoś tylko na chwilę obniży napięcie. 😉 I będzie idealnie
Opóźnienie wyłączenia jest 60 sekund. Odczekałeś tyle?
Tu jest instrukcja do sonofa
https://tasmota.github.io/docs/devices/Sonoff-S26-Smart-Socket/
Tak. W konsoli pokazywało spełnienie warunku ale nie wyłączyło. Ale spokojnie bo to szybki test byl
Znalazłem błąd spróbuj tego
rule1 on System#Boot do var1=0 endon on power1#state = 1 do if (var1==0) Power 0 endif endon on Time#Minute do if ( Time#Minute >= 480 and Time#Minute<= 900) var1=1 else var1=0 endif endon on Energy#Voltage>253 do if ( var1 == 1) var2=0;Power 1 endif endon on energy#Voltage<246 do if ( var1 == 1) var2=1;RuleTimer1 60 endif endon on Rules#Timer=1 do if (var2==1) Power 0 endif endon
To są dwa sposoby w grania softu.
1. Jest tu
I może już nie działać
2. Masz tu i ten działa na pewno
Szkoda że po niemiecku nie po angielsku szprecha.
Reasumując film wystarczy
https://allegro.pl/oferta/konwerter-usb-rs232-uart-ft232rl-programator-10185349820
I trochę zabawy i będzie ztasmotowane
Znalazłem błąd spróbuj tego
rule1 on System#Boot do var1=0 endon on power1#state = 1 do if (var1==0) Power 0 endif endon on Time#Minute do if ( Time#Minute >= 480 and Time#Minute<= 900) var1=1 else var1=0 endif endon on Energy#Voltage>253 do if ( var1 == 1) var2=0;Power 1 endif endon on energy#Voltage<246 do if ( var1 == 1) var2=1;RuleTimer1 60 endif endon on Rules#Timer=1 do if (var2==1) Power 0 endif endon
Spoko po pracy albo jutro przetestuje.
Niestety nie wyłącza.
Pierwszy sposób ma przewagę, że nie trzeba rozbierać urządzenia. Tylko jest jedno ale, w nowszym sofcie Tuya lepiej zabezpieczyła urządzenia i już nie działa ten sposób. 🙁 Ja bym najpierw próbował 1 sposobem.
Nie mam andurino natomiast zakup tego dongla to mała kwota a lutowanie i podpięcie to nie problem
Nie musisz mieć andruino. Ja to robiłem za pomocą Ubuntu na virtuslboxie oraz przez kartę wifi na USB. Parę urządzeń tak przeprogramowalem zanim zaczęli blokować ten sposób.
@steel_rat czyli cenowo to samo bo nie mam niestety karty z możliwością ustawienia jako AP na Linuxie.
Za to po zakupie przelutowanie kabelków będzie proste a mówisz że to napewno zadziała to idealnie.
Tylko jedno pytanko odrazu przewód IO podłączam pod GND i wpinam do USB żeby uruchomić i podtrzymać tryb flaszowania ?
Procedura flashowania dla ESP jest zawsze taka sama. Najpierw pobierz Tasmota pyflasher. Potem podłączasz :
3.3v. - 3.3v
gnd - gnd
tx - rx
rx - tx
gpio0 - gnd
Potem włączasz konwerter do USB i odłączasz gpio0 od gnd.
Potem uruchamiasz flashowanie z programu. Musisz wybrać tylko plik najlepiej tasmota.bin oraz port COM.
To działa
rule1 on System#Boot do var1=0 endon on System#Boot do var2=0 endon on Time#Minute do if ((time>=480) and (time<=900)) var1=1 else var1=0;Power off endif endon on Energy#Voltage>222 do if ((var1==1) and (var2==1)) var2=0;Power 1 endif endon on energy#Voltage<220 douleTimer1 60 endif endon on Rules#Timer=1 do if (var2==1) Power off endif endon
Trzeba tylko pamiętać, że chociaż tasmota wyświetla czas normalnie to tu mamy minuty wg czasu zimowego.
To działa
rule1 on System#Boot do var1=0 endon on System#Boot do var2=0 endon on Time#Minute do if ((time>=480) and (time<=900)) var1=1 else var1=0;Power off endif endon on Energy#Voltage>222 do if ((var1==1) and (var2==1)) var2=0;Power 1 endif endon on energy#Voltage<220 douleTimer1 60 endif endon on Rules#Timer=1 do if (var2==1) Power off endif endonTrzeba tylko pamiętać, że chociaż tasmota wyświetla czas normalnie to tu mamy minuty wg czasu zimowego.
No niestety result = {"command" : "unknown"}
Załącza. Po obniżeniu napięcia próbuje ale command unknown
Aha. Czyli mimo tego że zmieniłem regułka na czas letni i pokazuje ok godzinę to tasmota nadal myśli czasem zimowym zgadza się ?
