Pilot do bramy gara...
 
Notifications
Clear all

Pilot do bramy garażowej  

  RSS
Sławek Zięborak
(@fb_-slawekzieborak)
Młodzik

Cześć wszystkim.

Mam do Was pytanie :

Posiadam bramę garażową z napędem Came i do niej czterokanałowego pilota, wykorzystuję tylko jeden kanał do bramy, pozostałe trzy są wolne. Czy istnieje jakieś urządzenie, które mógłbym tym pilotem sterować, ale chciałbym żeby było widziane w Domoticz'u i ewentualnie wywoływało jakąś akcję, np naciskam przycisk pilota i otwiera się brama wjazdowa i garażowa, podnoszą rolety, zapala światło w wybranym pomieszczeniu w domu.

Jestem na etapie budowy (SSZ) i zastanawiam się co mogę sobie podpiąć do Domoticz'a. Aktualnie mam oświetlenie, TV, oczyszczacz powietrza, pomiar temperatury i jeszcze kilka innych drobnych rzeczy. Niebawem podepnę rolety. Na chwilę obecną mam to w mieszkaniu w celach testowych ale jak się przeniosę do domu chciałbym coś jeszcze do tego dołożyć.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Sławek

Cytuj
Dodane : 21/06/2020 3:28 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@fb_-slawekzieborak jak chcesz iść w odwrotną stronę niż wszyscy , którzy uciekają od pilotów przy automatyce , to kup sobie odbiorniki do tego systemu ze zmiennym kodem ( jeden około 80 zł ) i możesz tym wysterować co chcesz włącznie z przekazaniem stanu do domoticz 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 22/06/2020 6:12 pm
Udostępnij: