Domoticz przestał d...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Domoticz przestał działać

Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

Witam od stycznia jestem posiadaczem pompy ciepła którą steruje Domoticz. Do tej pory Domoticz nie sprawiał problemów czasem się zawiesił, ale tydzień temu padł i co go zrestartowałem to po kilku godzinach domoticz był znów offline. Nie bardzo wiedziałem co jest przyczyną więc wymieniłem karte sd na nową, ściągnąłem ten sam  system operacyjny na rasppbery pi os lite 32bit pobrałem Domoticz tak jak wcześniej i od razu się okazało, że teraz domoticz po odpaleniu wykorzystuje 100% rdzenia procesora i po 3-4 minutach proces się wyłącza i domoticz przestaje działać (widze to w htop).. To wygląda tak jakby wyszła nowsza wersja domoticza która nie współpracuje z tym systemem operacyjnym. Instalacje przeprowadzam poleceniem "sudo curl -L install.domoticz.com | bash" może trzeba zainstalować wersje wcześniejszą, bo widziałem ze z miesiąc temu pojawiła się nowsza aktualizacja. Mam oczywiście backup  ustawień domoticza więc potrzebuje tylko, żeby ten program mi się teraz nie wieszał

.

Ktoś pomoże. 

 

 

 

Cytuj
Autor tematu Dodane : 05/06/2021 9:56 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20

@adamdudek Serwer sygnalizował już wcześniej jakieś nieprawidłowości ("czasem się wieszał"), nie może tak być że system się wiesza nawet od czasu do czasu . Najnowsza wersja domoticz działa tak samo jak poprzednia i nie ma problemu ze współpracą z OS Raspberry.

Praca procesora na 100% w żadnym systemie nie wróży nic dobrego i tu bym szukał przyczyny , najprawdopodobniej doszły do tego wyższe temperatury na zewnątrz i system nie daje rady . Pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to wyłączenie wszystkich skryptów w domoticz i sprawdzenie jak wtedy wygląda użycie procka.

Włączaj po jednym skrypcie i obserwuj kiedy drastycznie wzrośnie użycie .

Warto też obserwować temperaturę procesora . 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 06/06/2021 8:19 am
Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

@isom co bym nie robił Domoticz chodził kilka minut i padał. Wgrywałem od nowa system kilka razy i domoticza a on nawet po samej instalacji się i tak zawieszał, bez żadnych urządzeń nawet załączałem dodatkowe wentylatory a domoticz i tak padał. Nie mając nic do stracenia kliknąłem aktualizuj do wersji beta   13314 i problem znikł jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Teraz chodzi ponad 24h, wiec puki nie wyjdą jakieś babole w tej wersji to przy niej zostanę.  Pozdrawiam 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 07/06/2021 12:48 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20

@adamdudek Dziwny przypadek , mam dwie wersje domoticza na nowym OS i jedna stabilna 2021 działa bez problemu , druga beta 13300 również jest Ok . Ta wersja 13314 jest wzbogacona o wykresy porównawcze i oprócz tego, że w przełącznikach nie widać graficznej historii ( wykres) z ostatniej doby i tygodnia , wszystko działa Ok . 

Ta niewidoczna historia nie ma wpływu na działanie serwera.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/06/2021 12:20 pm
Udostępnij: