Domoticz powiadomie...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz powiadomienia

Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

Witam

Mam pytanie

Ustawiłem powiadomienia w razie przekroczenia temperatury bojlera na maila.

Działają tylko, ze jak przekroczy temp to dostaje maila co 1 minutę a jak wiadomo chciałbym dostać jednego 

co trzeba zmienić, żebym dostał tylko jednego?

 

image
Cytuj
Autor tematu Dodane : 09/07/2021 1:31 pm
dzidzi20
(@dzidzi20)
Początkujący

ustaw powiadomienie bezpośrednio w kafelku który pokazuje temperaturę. Kliknij w ten kafelek a dokładnie w powiadomienia.

Przechwytywanie

 a w ustawieniach znajdź e-mail tam wypełnij co trzeba. W ustawieniach następnie powiadomienia masz na samym dole masz  CZĘSTOTLIWOŚĆ POWIADOMIEŃ i tam ustaw interwał powiadomień

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/07/2021 2:50 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20

@adamdudek rozwiązanie kolegi @dzidzi20 na 100% ograniczy ilość powiadomień, natomiast nie daje pełnej kontroli nad monitorowaną temperaturą. Jeśli w ustawionym interwale wystąpi więcej niż jeden wzrost tej temperatury to już powiadomienia nie będzie.

Jeżeli wiesz, że np w ciągu 12h ta temperatura może wzrosnąć tylko raz albo wcale bo jest tylko jeden cykl grzania to jak najbardziej takie rozwiązanie jest Ok.

Do ciągłego monitorowania lepiej rozbudować ten bloczek o zmienną użytkownika i przy jej pomocy ustawić ilość powiadomień. Czyli dodajesz sobie zmienną z wartością 0 i w pierwszym IF sprawdzasz temperaturę i wartość tej zmiennej , jeśli temp >50 i zmienna = 0  to wysyłasz powiadomienie i zmieniasz wartość zmiennej na 1.

Gdy zmienna będzie miała wartość 1 to kolejne sprawdzenie pierwszego IF nie wyśle powiadomienia bo  nie będą spełnione oba warunki.

Do pełni szczęścia trzeba dodać jeszcze jeden IF gdzie przywrócimy wartość zmiennej do 0 po spadku temperatury poniżej 50

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/07/2021 10:54 pm
Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

@isom Rzeczywiście patent ze zmienna zadziałał.

Dziękuje i pozdrawiam  

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 11/07/2021 9:38 pm
Udostępnij: