Forum Smart'ny Dom

Baza danych Domotic...
 

Baza danych Domoticz  

  RSS
muchac35
(@muchac35)
Brygadzista

Witam kolejne może banalne pytanie ale ja mam problem

Zainstalowałem sobie domoticza na Windows aby potestować i pouczyć się teraz chciałbym zapisać baze danych i przenieść ją na raspberry pi. Niestety opcja w ustawieniach  Kopia zapasowa / Przywracanie bazy danych zapisuje pusty plik o nazwie backupdatabase.php

Jak szybko można skopiować całe ustawienia domoticza aby przenieść zapisane urządzenia sceny i ustawienia na inną instalacje domoticza (z domoticza pod Win na domoticza na Malince)

 

Cytuj
Dodane : 08/10/2019 10:28 pm
isom
 isom
(@isom)
Dyrektor Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019

Pusty plik  backupdatabase.php świadczy o tym że nie masz uprawnień do wykonania takiej kopi . Nie wiem jak instalowałeś tego domoticza , bo nic o tym nie piszesz , ale pewnie domoticz ma tylko uprawnienia administratora a ty robisz kopię z poziomu użytkownika. Spróbuj uruchomić domoticza z poziomu administratora i wtedy taka kopia powinna się udać . 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/10/2019 8:56 am
muchac35 polubień
muchac35
(@muchac35)
Brygadzista

@isom

Ok już baza jest zapisana dzieki

Jeszcze pytanko czy w tej bazie są zapisane dosłownie wszystkie ustawienia?

Jeśli by i padła karta SD w malince i będę miał nowy system i zainstaluje domoticza na nowo to po wczytaniu tego pliku wszystko będzie powrwóci do stanu z momentu wykonywania tej kopii?

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/10/2019 10:35 am
isom
 isom
(@isom)
Dyrektor Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019

Szybka odpowiedz brzmi nie wszystko , jak masz dodane jakieś przełączniki i termometry to spokojnie to odzyskasz z bazy, ale jak zainstalujesz jakąś wtyczkę np domoticz- Airly to z bazy jej nie odzyskasz . Jak chcesz korzystać z karty to warto zrobić od razu kopię takiej karty, a jak dodajesz jakiś nowy sprzęt , lub wtyczkę to aktualizujesz kopię karty i niech leży jako rezerwa.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/10/2019 11:21 am
wojtek_gtx polubień
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj