Forum Smart'ny Dom

shelly i żarówka
 

shelly i żarówka  

  RSS
Misza
(@misza)
Nowy

Jestem totalnym laikiem więc z góry wybaczcie głupie pytania. Mam w domu łącznik świecznikowy, w puszcze mam trzy kable. Faze oraz przewód ochronny, nie mam przewodu neutralnego. Czy mogę tutaj podłączyć shelly ? 

Cytuj
Dodane : 05/03/2019 1:57 pm
Krzysztofch
(@krzysztofch)
Brygadzista

Musisz miec do zasilania shelly faze i neutralny. Mozesz zrezygnowac z uziemienia i puscic nim zero do shelly. 

W sumie jak nie masz do tego obwodu podlaczona roznicowke czyli bezpiecznik roznicowo-pradowy w tablicy bezpiecznikowej i uziemienie jest prawidlowo podlaczone  to mozesz to zero wziasc z uziemienia. Poniewaz neutralny  (zero) tez jest uziemiane. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 05/03/2019 2:32 pm
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

Jak zrezygnujesz z tego włącznika świecznikowego na poczet pojedynczego włącznika czyli wszystkie żarówki zapalane razem to bez najmniejszego problemu możesz tego Shelly podłączyć i nie będziesz musiał rezygnować z uziemienia.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 05/03/2019 3:00 pm
Misza
(@misza)
Nowy

Błędnie napisałem, mam włacznik pojedyńczy. W puszce mam fazę, uziemienie, ale brak neutralnego. Na schemacie znalazłem schemat podłaczenia ale tam jest wykorzystany kabel neutralny. @isom jak wygląda schemat o którym pisałeś ? 

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 05/03/2019 10:46 pm
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

Ja pisałem o wykorzystaniu żyły ,( której jak się okazuje nie masz ) do przesłania N z lampy do puszki , w Twoim wypadku trzeba szukać puszki połączeniowej , bp przypuszczam , że to uziemienie w tej puszce to wisi w powietrzu nie połączone właśnie tej puszce gdzieś nad włącznikiem .

OdpowiedzCytuj
Dodane : 06/03/2019 12:47 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj