Volcano EC vts z wy...

Powiadomienia
Wyczy艣膰 wszystko

Volcano EC vts z wyj艣ciem RS485 ModBUS RTU jaki艣 pomys艂 na pod艂膮czone do OH

Strona 8 / 8
kamiKAC
(@kamikac)
Majster

@szpila86 Faktycznie, babola zrobi艂em, w items powinno by膰 tak:

Number:Temperature VoTempZad "Temperatura [%d %unit%]"  { channel="modbus:data:localhostTCP:holding:VoTempZad:number" }

Min i max musz膮 by膰 podane jako liczby, a nie nazwy zmiennych. Jak chcesz mie膰 min i max z nastaw sterownika, to musisz napisa膰 regu艂臋, kt贸ra przy zmianie warto艣ci nastawy b臋dzie sprawdza膰, czy warto艣膰 nie wybieg艂a poza warto艣ci min i max odczytane ze sterownika i ewentualnie j膮 skorygowa膰. Na li艣cie warto艣ci b臋dzie si臋 wy艣wietla膰 to, co masz wpisane liczbowo przy definicji Slidera czy Setpointa.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 21/02/2021 10:01 pm
szpila86
(@szpila86)
Majster

@kamikac

Witam 馃槈

Obecnie prawie mnie niema w domu :/

Przy pr贸bie zmiany warto艣ci sliderem dostaje info chyba nie chce tego przyj膮膰 sterownik

06:55:04.614 [INFO ] [smarthome.event.ItemStateChangedEvent] - VoTempZad changed from 10.5 掳C to 15 掳C
06:55:06.442 [INFO ] [smarthome.event.ItemStateChangedEvent] - VoTempZad changed from 15 掳C to 10.5 掳C
OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 27/02/2021 7:04 am
kamiKAC
(@kamikac)
Majster

@szpila86 Akurat zepsu艂a mi si臋 szklana kula, wi臋c 偶ebym m贸g艂 co艣 doradzi膰 to wrzu膰 dotycz膮ce VoTempZad linijki z things i items.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 27/02/2021 9:32 am
szpila86
(@szpila86)
Majster

@kamikac

To si臋 dobrze z艂o偶y艂o r贸偶ne dziwne rzeczy naprawiam wi臋c to powinienem ruszy膰 mam jeszcze troch臋 duchowej esencji lewiatana tak偶e powinna dzia艂a膰 jak nowa 馃榾

Jak uda mi si臋 zn贸w po艂膮czy膰 przez Team Viewera to podrzuc臋 ☕💻📒

Thing data VoTempZad [ readStart="23", readValueType="int16", readTransform="JS(Temp_int_to_float.js)" ]

Number:Temperature VoTempZad "Temperatura [%d %unit%]"           { channel="modbus:data:localhostTCP:holding:VoTempZad:number" }

Slider  item=VoTempZad  minValue=5 maxValue=20 step=1
OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 27/02/2021 9:48 am
kamiKAC
(@kamikac)
Majster

@szpila86 Grunt, 偶e humor dopisuje 馃槈

Nie masz w og贸le zdefiniowanego zapisu temperatury w things (brak writeStart, writeValueType, writeType i writeTransform), dlatego nawet nie ma komunikatu o b艂臋dzie. Wr贸膰 do przyk艂adu z w膮tku o Fateku, kt贸ry Ci poda艂em i uzupe艂nij te dane.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 28/02/2021 9:02 pm
Strona 8 / 8
Udost臋pnij: