Volcano EC vts z wy...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Volcano EC vts z wyjściem RS485 ModBUS RTU jakiś pomysł na podłączone do OH

145 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
8,441 Wyświetleń
(@kamikac)
Wpisów: 226
Pomocny
 

@szpila86 Faktycznie, babola zrobiłem, w items powinno być tak:

Number:Temperature VoTempZad "Temperatura [%d %unit%]"  { channel="modbus:data:localhostTCP:holding:VoTempZad:number" }

Min i max muszą być podane jako liczby, a nie nazwy zmiennych. Jak chcesz mieć min i max z nastaw sterownika, to musisz napisać regułę, która przy zmianie wartości nastawy będzie sprawdzać, czy wartość nie wybiegła poza wartości min i max odczytane ze sterownika i ewentualnie ją skorygować. Na liście wartości będzie się wyświetlać to, co masz wpisane liczbowo przy definicji Slidera czy Setpointa.

 
Dodane : 21/02/2021 11:01 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

@kamikac

Witam 😉

Obecnie prawie mnie niema w domu :/

Przy próbie zmiany wartości sliderem dostaje info chyba nie chce tego przyjąć sterownik

06:55:04.614 [INFO ] [smarthome.event.ItemStateChangedEvent] - VoTempZad changed from 10.5 °C to 15 °C
06:55:06.442 [INFO ] [smarthome.event.ItemStateChangedEvent] - VoTempZad changed from 15 °C to 10.5 °C
 
Dodane : 27/02/2021 8:04 am
(@kamikac)
Wpisów: 226
Pomocny
 

@szpila86 Akurat zepsuła mi się szklana kula, więc żebym mógł coś doradzić to wrzuć dotyczące VoTempZad linijki z things i items.

 
Dodane : 27/02/2021 10:32 am
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

@kamikac

To się dobrze złożyło różne dziwne rzeczy naprawiam więc to powinienem ruszyć mam jeszcze trochę duchowej esencji lewiatana także powinna działać jak nowa 😀

Jak uda mi się znów połączyć przez Team Viewera to podrzucę ☕💻📒

 

Thing data VoTempZad [ readStart="23", readValueType="int16", readTransform="JS(Temp_int_to_float.js)" ]


Number:Temperature VoTempZad "Temperatura [%d %unit%]"           { channel="modbus:data:localhostTCP:holding:VoTempZad:number" }

Slider  item=VoTempZad  minValue=5 maxValue=20 step=1
 
Dodane : 27/02/2021 10:48 am
(@kamikac)
Wpisów: 226
Pomocny
 

@szpila86 Grunt, że humor dopisuje 😉

Nie masz w ogóle zdefiniowanego zapisu temperatury w things (brak writeStart, writeValueType, writeType i writeTransform), dlatego nawet nie ma komunikatu o błędzie. Wróć do przykładu z wątku o Fateku, który Ci podałem i uzupełnij te dane.

 

 
Dodane : 28/02/2021 10:02 pm
Strona 8 / 8
Udostępnij: