Asystent AI
openhab wykrywanie ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

openhab wykrywanie iphona

2 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
2,495 Wyświetleń
(@lukasz)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#172]

Hej, proszę pomóżcie !!! Walczę z tematem któryś dzień bez rezultatu. Chodzi ow wykrywanie iphona w sieci ( w openhab oczywiście) użyłem standardowo networkbinding inne sprzęty są wykrywane poprawnie ale z iphonem jest różnie,niby wszystko gra ale czasami (bo niekiedy jest ok) gdy iphone przechodzi w deep sleep (czyli po prostu go nie używam i ekran jest wyłączony) to binding nie wykrywa obecności w sieci. Próbowałem kilka skryptów i innych podejść do tematu ale ni hu hu. Jak wy rozwiązaliście tą kwestię? Bo używam widoczności w sieci do odpalania różnych przełączników i reguł (owntracks z gps nie bardzo mnie interesuje), rozważam jeszcze ibeacony ale nie miałem z nimi nigdy styczności i tu również pytanie - ktoś ma i używa do wykrywania sprzętu w mieszkaniu ?


 
Dodane : 16/12/2017 2:31 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

iPhone jak nie jest używany to nie odpowiada na zykłego ping'a w sieci. Ja używam owntracka. 

tutaj masz taki dookoło sposób z użyciem linux'owego arp + ping po protokole udp

https://community.openhab.org/t/iphone-presence-detection-with-hping3-and-arp/18171


 
Dodane : 16/12/2017 7:19 pm
Udostępnij: