Forum Smart'ny Dom

OpenHAB i Azure  

  RSS
ElJot
(@eljot)
Młodzik

Witam wszystkich,

jest to mój pierwszy port tutaj i góry przepraszam, jeżeli coś zrobię nie tak.

Od jakiegoś czasu bawię się z OpenHAB-em. Słowo "bawię się" nie jest tu przypadkowe, gdyż rozpoznaję jego możliwości trochę na sucho i uczę się jak system reaguje. OpenHab-a uruchomiałem na Win7, 10 i Malince w wersji 2.4 i 2.5.

Ostatnio sprawdzałem możliwości łączenia się z bazą danych i wysyłaniem do niej dowolnych informacji. Po jednym z wątków tutaj na forum, generalnie nie było problemu z utworzenim bazy lokalnej RRD4J i zachciało mi się podłączyć OpenHABa pod usługę  MS Azure i IoT Hub.

W Add-ons i zakładce MISC jest Azure IoT Hub Connector. Utworzyłem darmowe konto na Azure i podłączyłem OpenHABa. W Azure nawet zobaczyłem niektóre z moich Item-ów jako IoT Device, ale bez wartości.

Czytałem poradnik na stronie azure, zrobiłem nawet prosty przykład i on działa, ale danych z OpenHAB nie mogę pozyskać. Nawet nie mogę wybrać co chcę wysyłać.Byłem przekonany, że filozofia działania azura będzie zbliżona do tej z RRD4J, ale jak widać nie.

Czy ktoś z osób na forum używa azura do gromadzenia danych i ich dalszej analizy, i mógłby podzielić się wiedzą jak to razem spiąć?

Cytuj
Dodane : 12/02/2019 10:58 am
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

ja niestety nie pomogę używam dwóch Baz danych:

  • MapDB do pamiętania ostatniej wartości 
  • InfluxDB do danych do analiz, która ma bardzo dobra wydajnośc pod analitykę z wykorzystaniem grafany
OdpowiedzCytuj
Dodane : 12/02/2019 8:03 pm
ElJot
(@eljot)
Młodzik

Wszystko się zgadza, ale azure ma mnóstwo innych cennych mechanizmów jak choćby analiza danych, czy też uczenie maszynowe 🙂

Osobiście odnoszę wrażenie, że Ad-ons od Azura jest jeszcze niedopracowany, lub ja nie umiem we właściwy sposób z niego skorzystać.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 15/02/2019 12:23 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj