Asystent AI
Sonoff z Gruppio i ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sonoff z Gruppio i powrót do oryginalnego softu na Mac OS

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
1,784 Wyświetleń
(@g_pawelspankowski)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#794]

Zakupiłem Sonoff RF Wifi z zainstalowanym softem Gruppio do homekita. Niestety nie chce działać z moim routerem. Przy podłączeniu do hotspota postawionego na starym androidzie wszystko śmiga. Ale nie jest to rozwiązanie. Dlatego chcę wrócić do oryginalnego softu (mam zgrany) lub wgrać Suplę. 

Problem polega na tym, że nie dysponuję komputerem z windowsem a jedynie Macbookiem. Nie znalazłem przejrzystego tutorialu jak przywrócić soft. Da się? 


 
Dodane : 26/02/2019 12:32 am
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

pierwszy lepszy jaki znalazłem

https://diyprojects.io/esptool-update-of-firmware-nodemcu-esp8266-on-macos/#.XHSJKehKjDc

zamiast wgrywania opogramowania NodeMCU (nodemcu_integer_0.9.6-dev_20150704.bin) wgraj oryginalne


 
Dodane : 26/02/2019 2:35 am
(@g_pawelspankowski)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dzięki. Udało się. W końcu i tak robiłem na windowsie. 

Pojawił się jednak problem. Przywrócenie zasadniczo poszło sprawnie, ale w żaden sposób nie mogę teraz połączyć się z sonoffem. Po podłączeniu do lampki, ta nie działa. Nie da się jej włączyć przyciskiem. Nie mogę się też z nim w żaden sposób połączyć. Przy przytrzymaniu przycisku zapala się dioda, potem jeszcze mrygnie 2 razy i koniec. Czy powinienem jeszcze raz wgrać soft? 

Dodatkowo, zanim jeszcze wziąłem się za przywracanie systemu i sonoff działał z homekitem, z urządzenia słychać było dziwny dźwięk. Coś jak syczenie, trzeszczenie. Czy to normalne? Czy lepiej oddać do sklepu? 

 


 
Dodane : 27/02/2019 11:11 am
Udostępnij: