Asystent AI
Monitorowanie garaż...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Monitorowanie garażu podziemnego

4 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
2,974 Wyświetleń
(@booster)
Wpisów: 234
Weteran
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#402]

Cześć, 

Tak wyszło, że monitoringu prędko nie będzie u nas w garażu, postanowiłem kupić kabel CAT.5E 60 metrów 😉 i pociągnąć go do swojego garażu z domu.
W garażu montuję Ruter i Sonoff z czujnikiem ruchu PIR i chyba krańcówką, a przydał by się jeszcze czujnik temp 😀 

Plan jest taki, czujnik ruchu wł oświetlenie, krańcówka (włącznik w sonoff) będzie podłączony do bramy garażowej.
- Alarm z krańcówki Otwarte/Zamknięte i tutaj minus powiadomienie przy każdym otworzeniu i zamknieciu garażu. Nie chcę bawić się w lokalizację GPS bo w sumie mieszkanie mam nad garażem. 
- Czujnik ruchu wł oświtlenie garażu tzn. pasek LED bo światło z mechanizmu bramy troszkę słabo świeci 🙂

dodatkowowy ruter montowany nie tylko dla tego że sonoffy na WiFI i mogłbym do raspbery podł. kabel i mieć to inaczej rozwiązane, ale potrzebuję Internetu a w garażu nie ma zasięgu sieci komórkowej :(.

O postępach prac będę informował, a piszę post - może Wy macie pomysl co można dodać jeszczę to tego 🙂 


 
Dodane : 04/07/2018 10:04 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@booster Skoro to dopiero plan, to może zrezygnować z sonoffa na poczet takiego cuda  http://www.electrodragon.com/product/wifi-iot-relay-board-vdc-based-esp8266/.

Raz że masz zasilanie 5-24V , więc można zasilić z tego samego zasilacza co taśma LED

Dwa do dyspozycji 4 dodatkowe GPIO wyprowadzone na goldpinach , do dowolnego zastosowania PIR, krańcówka itp

Trzy  wyprowadzone wejście ADC , które pozwala na obsługę czujników analogowych np czujnik stężenia CO , zalania, itp.

Cztery i to chyba najważniejsze dwa przekaźniki , gdzie jednym sterujesz LED a drugim możesz blokować krańcówkę , żeby nie dostawać powiadomień jak nie potrzeba .

Możesz sobie stworzyć prosty harmonogram , kiedy przekaźnik od krańcówki ma być załączony- zwarty ( blokada krańcówki) a kiedy nie i wtedy krańcówka będzie aktywna , a oprócz tego możesz sam z poziomu aplikacji aktywować i dezaktywować krańcówkę


 
Dodane : 04/07/2018 3:34 pm
(@booster)
Wpisów: 234
Weteran
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Fajne urządzenie, ale mam w zapasie sonoffy więc wykorzystam 😉 może jak będę robił rozbudowę to skorzystam z Twojego pomysłu :). Zastanawiam się czy warto bawić się w temp i wilgotność w garażu? bo można w Grafanie ustawić od temp powyżej 20* alert (parking podziemny rzadko kiedy tam są takie temp) taki alert "pożarowy" tylko PIR, krańcówka i czujnik dh22 chyba na jednym sonoff nie pójdzie 😀


 
Dodane : 04/07/2018 4:44 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
Dodane przez: Booster

 tylko PIR, krańcówka i czujnik dh22 chyba na jednym sonoff nie pójdzie 😀

 

Dlaczego ma nie pójść 🙂 PIR na GPIO 14, Czujnik dht na TX czyli GPIO 1 , a krańcówka na RX czyli GPIO 3 , a jak nie chcesz wykorzystywać TX to czujnik dht na GPIO 15 , który znajdziesz na rezystorze R8 , ( ścieżka od ESP do R8 )

 

 

 


 
Dodane : 04/07/2018 7:14 pm
Udostępnij: