Forum Smart'ny Dom

Panel sterowniczy n...
 

Panel sterowniczy na radiu z androidem  

  RSS
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

Ostatnio chodzi mi po głowie pomysł wykorzystania radia din2 z androidem np takiego https://www.aliexpress.com/item/Android-8-1-2-Din-Car-radio-Multimedia-Video-Player-Universal-auto-Stereo-GPS-MAP-For/32946430734.html

do zrobienia centralnego panelu sterowania automatyką w domu. Widzę kilka zalet np nie ma problemu z ładowaniem baterii jak to ma miejsce przy tablecie , można wybudzać ekran podaniem napięcia tak jak włączenie zapłonu w samochodzie , mamy darmowy odtwarzacz audio- wideo i radio FM .

Co o tym myślicie ? Czy ktoś już próbował tak to sobie zorganizować ?  

Cytuj
Dodane : 24/03/2019 2:39 pm
lukas121
(@lukas121)
Brygadzista

Pomysł ciekawy lecz średnio to widzę. Problem ładowania tableta na ścianie mniejszy bo zwykła ładowarka do gniazdka i po problemie. Tablet można powiesić na każdej ścianie a to radio to raczej do zabudowy. Ja bym widział w kuchni takie rozwiązanie z wykorzystaniem takiego radia. Można zabudować w szafce i bezproblemowo umieścić zasilacz i głośniki. I fajne radyjko kuchenne :).

OdpowiedzCytuj
Dodane : 24/03/2019 3:46 pm
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

@lukas121 z tym zasilaniem to bardziej mi chodziło o baterię , która w każdym tablecie od czasu do czasu powinna być rozładowana i naładowana do końca a stałe zasilenie z ładowarki tego nie załatwi . Co do zabudowy to fakt abo trzeba mieś scianę z karton gipsu , albo jak piszesz szafka w kuchni . Muszę się z tym jeszcze przespać.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/03/2019 1:40 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj