Dziwne wskazania (p...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Dziwne wskazania (piki) produkcji oraz napięcia faz - Falownik Sofar 5,5k

2 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
289 Wyświetleń
(@erestes)
Wpisów: 2
Nowy
Autor tematu
 

Praktycznie od początku posiadania instalacji PV (kwiecień 2022) na Sofar 5,5k z integracja DEYE w HA na wykresach widać dziwne piki i zastanawiam się czy ktoś miał u siebie podobne przypadki i czy wiadomo co może być przyczyną takich wskazań.

Są tu oczywiście dwie kwestie, pierwsze to problematyczny odczyt danych oraz konieczność ręcznego czyszczenia bazy danych żeby wykresy miały sens, po drugie czy aby na pewno wszystko jest w porządku z instalacją PV.

Niemalże codziennie o różnej porze dnia pojawiają się w bazie pojedyncze wpisy z bardzo wysokimi wskazaniami, dotyczy to zarówno napiec na każdej z faz jak i energii produkowanej przez falownik.

Jakieś doświadczenia, pomysły?

Oczywiście zgłosiłem ten fakt firmie która instalowała PV – oczekuje na dalszy rozwój sytuacji.

 
Dodane : 20/02/2023 10:27 am
(@ldywicki)
Wpisów: 48
Senior
 

Cześć, miałem podobne problemy z odczytami z falowników przez modbus rtu za pośrednictwem sterownika PLC. Też obserwowałem skoki napięć oraz spore przekłamania na każdym parametrze.

To, co mogę zasugerować to weryfikacja terminatorów magistrali oraz okablowania - powinno być jednorodne. W moim przypadku nie udało mi się rozwiązać problemu inaczej jak przez wprowadzenie limitów na poszczególne wartości. Wydaje mi się, że czasami może być kolizja na linii a crc wciąż się zgadza. Mało prawdopodobne ale tu dużo zależy od samej stabilności połączenia.

 
Dodane : 27/08/2023 5:10 pm
Udostępnij: