Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T6 Stacja pogody na ESP8266 z AFE Firmware

47 Wpisów
9 Użytkownicy
1 Likes
8,198 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5090
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

No i dobrze przynajmniej czujnik nie jest blisko ESP i ma sporo miejsca w tym korku 🙂

Odpowiedz
1 Reply
Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 6 lat temu

Ekspert
Wpisów: 490

Isom ponowie pytanie po co w stacji tobie np wlacznik i przekaznik. 

Odpowiedz
isom
Wpisów: 5090
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@krzysztofch nie każdy wykorzysta ten soft do stacji pogodowej , jak ktoś chce mieć np dobry czujnik wilgotności i temp w łazience i sterować wentylatorem to może to spokojnie wykorzystać . Czujniki DHT ja złapią dużą wilgotność to potrafią ją trzymać nawet jak już wcale takiej dużej w pomieszczeniu nie ma . To tylko jeden przykład ale można to wykorzystać nawet w ogrodzie wykorzystując czujnik natężenia oświetlenia do włączania oświetlenia ogrodowego .

Mi w tym sofcie przydał by się jeszcze taki czujnik jak do kontaktronów ( czujnik deszczu do podlewania ) i analog ale to już było opisywane

Odpowiedz
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Standardowo na stabilizatorach LDO będzie można zejść do około 3,1V. Ja planuje zamienić LDO na przetwornice step up/down i zejść do 2,7V co zapewni trochę więcej czasu pracy z baterii. A jak na cały dzień spadło do 3,25V to całkiem nieźle, tylko że nie masz jeszcze HPMA115S0 a on na pewno trochę energii pochłonie.

Odpowiedz
1 Reply
Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 6 lat temu

Ekspert
Wpisów: 490
  • Ja mysle ze to nic nie da. Esp nie bierze napiecie tylko moc. Mniej napiecia a zarazem wiecej pradu. W nastepne dni porobie proby mierzac napiecie. Rano i wieczorem. 
  • Ja nie jestem programista. Ale gdybym chcial to zrobic na prosty rozum to wlacznik i relay wykorzystal bym do usypiania i budzenia a sam wlacznik zaprogramowal bym w blockly zeby sie wlanczal co np godz na piec min i wtedy esp by mi zaktualizowalo dane
Odpowiedz
isom
Wpisów: 5090
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Przy zasilaniu z aku , przydało by się dać większy ten solarek , albo chociaż dołożyć drugi taki i dwa w ładnej ramce pod katem w stronę słońca tzn na południe powinno spokojnie dać radę nawet w mniej słoneczne dni

@krzysztofch a jak chcesz usypiać esp za pomocą przekaźnika ? 

Odpowiedz
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Chciałem wiedzieć ile ci to trzyma czasu, czy właśnie będzie sens komplikować układ zasilający aby zyskać z 10% więcej czasu z baterii.

Odpowiedz
Strona 6 / 7
Udostępnij: