Forum Smart'ny Dom

Miejsce do prawidłowego podłączenia PIR do Sonoffem.  

  RSS
Sebastian
(@sebastian)
Nowy

Cześć, to mój pierwszy post na forum i niedawno dopiero rozpocząłem swoją przygodę z automatycznym domem, dlatego wybaczanie laikowi niektóre pytania 😉

Korzystając z porad Forum i strony www wgrałem już AFE Firmware T3 i wydaje się być OK - sieć AFE-Device jest poprawnie rozgłaszana i mogę się połączyć z Sonoffem.

Na załączonym do posta zdjęciu jest  Sonoff Basic oraz czujnik PIR HC-SR501, prośbę mam do Was o wskazanie miejsc do prawidłowego podłączenia PIR do Sonoffem.

Edit: Nie mogę wstawić pliku, wklejam adres url: Sonoff+PIR

Cytuj
Dodane : 14/04/2019 4:16 pm
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

W AFE ustaw dla PIR GPIO 2 i połącz tak 

a jak będą jakieś fałszywe włączenia to wykorzystaj schemat z transoptorem , znajdziesz odnośnik do niego kilka wpisów wyżej , jest tam podłączenie pod GPIO 14 , ale identycznie mozna podłączyć po GPIO 2
OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/04/2019 7:23 pm
Booster
(@booster)
Brygadzista

@Sebastian Daj znać czy wszystko Ci działa prawidłowo 🙂

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/04/2019 9:32 pm
Sebastian
(@sebastian)
Nowy

@isom dzięki wielkie za pomoc - zadziałało. 

Jeszcze obserwuje urządzenia ale coś mi się wydaje że mam odczynienia z fałszywymi włączeniami no chyba, że ten PIR jest tak czuły i wykrywa mojego psa. 

Nie do końca też rozumiem odczyty z get, twierdzi że czujka jest wyłączona a przekaźnik działa i lampka świeci. 

{"device":"pir","name":"pir1","command":"get","value":"closed","status":"success"}

 

Edit: OK, po parunastu minutach testów wygląda na to, że działa bardzo dobrze i nie ma fałszywych włączeń. Przeniosłem czujnik w inne miejsce w pokoju i okazuje się, że rzeczywiście był tak czuły i łapał psa. 

Wydaje mi się też, że wiem już na czym polegają wartości "closed" i "open". "Open" jest w momencie gdy PIR wykryje ruch, niezależnie od tego czy włączył już przekaźnik przy poprzednim wykryciu ruchu. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 15/04/2019 6:18 pm
Sebastian
(@sebastian)
Nowy

Witajcie, dziś udało mi się podłączyć Sonoff+PIR do Domoticz. 

PIRLEDKuchnia, wirtualny przełącznik typu Motion Sensor, sygnalizuje działanie czujnika PIR - zmienia kolor na czerwony w momencie gdy wykryje ruch ("value":"open"), gaśnie po 5 s. ("value":"closed"). Nie zmienia koloru na czerwony w momencie uruchomienia światła za pomocą przełącznika LEDKuchnia.

LEDKuchnia, wirtualny przełącznik typu On/Off, włącza i wyłącza światło - zmienia kolor na żółty gdy światło zostanie uruchomione za jego pomocą lub za pomocą PIR.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/04/2019 7:56 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj