Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE T2 z DH11,21 lub 22 + Domoticz - beta wersja

6 Wpisów
3 Użytkownicy
1 Likes
1,777 Wyświetleń
adrian
Wpisów: 3983
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

cześć, jeśli ktoś z użytkowników AFE + Domoticz chce potestować wersję z czujnikiem DHxx (temp i wilgotność) to udostępniam wersję beta. 

Zainstalowałem ją na jednym ze swoich ESP8266 z DH22 i przez następnych kilka dni będę obserwował zbierając dane do DOmoticz

W Domoticz trzeba utworzyć czujniki

  • wilgotności
  • temperatury lub
  • temperatury i wilgotność

oraz wprwadzić IDX tych czujników do konfiguracji AFE

Nie będę dostępny prez następny tydzień wieć nie będę mógł reagować na bieżąco. Jeśli ktoś z Was zauważy problemy prosze zgłaszać je tutaj. dzięki

Nie wgrywałem na razie do sonoff'ów

Do Sonoff'ów w wersji R2 trzeba zainstalować wersję ESP8285

Pobierze wersje 1.2.0 Beta

5 Odpowiedzi
2 Odpowiedzi
 r101
(@r101)
Dołączył: 6 lat temu

Praktykant
Wpisów: 23

Witam, te czujniki są kiepskiej jakości - nadaję się raczej do zabawy.

Pozdrawiam.

 

Odpowiedz
isom
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Dołączył: 6 lat temu

Szef wszystkich szefów
Wpisów: 5086

DHT 22 i 21 to nie jest taka zabawka , miałeś z tymi czujnikami jakąś styczność ?

Odpowiedz
Wpisów: 23
 r101
(@r101)
Praktykant
Dołączył: 6 lat temu
Dodane przez: isom

DHT 22 i 21 to nie jest taka zabawka , miałeś z tymi czujnikami jakąś styczność ?

Tak, miałem z nimi do czynienia typ DHT22 często się psuły,  pomiar wilgotności przez krótki czas był OK.

- raz wytrzymywały 30 dni a czasami po tygodniu już siadały wyniki pomiarów były z kosmosu.

- miały tylko jedna zaletę - były tanie wiec mogłem je spokojnie często wymieniać  🙂

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
isom
Wpisów: 5086
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu
Dodane przez: r101
Dodane przez: isom

DHT 22 i 21 to nie jest taka zabawka , miałeś z tymi czujnikami jakąś styczność ?

Tak, miałem z nimi do czynienia typ DHT22 często się psuły,  pomiar wilgotności przez krótki czas był OK.

- raz wytrzymywały 30 dni a czasami po tygodniu już siadały wyniki pomiarów były z kosmosu.

- miały tylko jedna zaletę - były tanie wiec mogłem je spokojnie często wymieniać  🙂

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

 

Dziwne . 

U mnie dwa DHT22 od 6 miesięcy pracują bez problemu zamontowane w sypialni i w salonie a na zewnątrz  AM 2301 czyli DHT 21 działa już ponad rok . Porównując jego wskazania z BME 280 , który dołożyłem całkiem niedawno,  niewiele się od siebie róznią.

Pozdrawiam 

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3983
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

 ja mam pozytywne doświadczenia jak dotąd z DH22. Kupiłem kiedyś jakąś tanioszkę na aliexpress i z nim miałem probem, że o ile temperaturę pokazywał okay to wilgotność była, albo 1% albo 99%.

ściagnięty przed sekundką wykres z DH22 z mojej sypialni 😉

Odpowiedz
Udostępnij: