Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T0 [Rozwiązany] AFE Firmware T0 2.1 - Domoticz HTTP oraz MQTT

94 Wpisów
4 Użytkownicy
8 Reactions
10.4 K Wyświetleń
isom
Wpisów: 5090
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian wiem że to coś dziwnego dlatego napisałem żeby ktoś jeszcze to sprawdził u siebie , ja już wszystkim co znam wgrywałem ten soft i cały czas to samo .

PS na czym to testujesz ? Ten ala wemos ? To co prawda mało realne żeby zależało od modułu , ale skoro u Ciebie działa to co jest ?

isom
Wpisów: 5090
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Wczoraj jeszcze  wgrałem soft do wemosa D1 mini i to samo, czyli na nodemcu V3 i wemos firmware zachowuje tak samo , ponawiam prośbę do kolegów , którzy korzystają z Domoticza i mają zainstalowanego Brokera mosquitto zweryfikujcie to u siebie.

Nie potrzeba nic podłączać do modułu , a nawet sonoff basic ma na pokładzie ADC , wystarczy  w sofcie uruchomić PRO , dodać Custom sensor w domoticz ,ustawić jego IDX dla surowych danych i zobaczyć logi w Domoticz  

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3988

@isom

powinienem mieć jakieś NodeMCU to sprawdzę wieczorkiem na innym urządzeniu 

adrian
Wpisów: 3988
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

@isom, wgrałem do czystego D1 Mini, spróbuje jeszcze może do sonoff'a

Leci elegancko do Domoticz

2020-01-07 19:48:37.032 MQTT: Topic: domoticz/in, Message: {"command":"udevice","idx":8,"nvalue":0,"svalue":"5"}
2020-01-07 19:48:42.015 MQTT: Topic: domoticz/in, Message: {"command":"udevice","idx":5,"nvalue":0,"svalue":"0.49"}
2020-01-07 19:48:42.122 MQTT: Topic: domoticz/in, Message: {"command":"udevice","idx":6,"nvalue":0,"svalue":"0.0161"}
 
@steel_rat - możesz zobaczyć czy u Ciebie działa, nie działa MQTT dla ADC?
 
Moja konfiguracja ADC
 
 
Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Mógłbym ale nie mam kodu. Bo tak naprawdę dopiero zacząłem się bawić automatyką. 🙂 

adrian
Wpisów: 3988
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

1a923-trial

Strona 7 / 13
Udostępnij: