Listwa zasilająca Z...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Listwa zasilająca ZEOOTA 3xAC 4xUSB 2500W 10A - ESP8285

2 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
2,259 Wyświetleń
kpisiek
(@kpisiek)
Wpisów: 73
Kontrybutor
Autor tematu
 

W związku, że zakupiłem na promocji Aliex ciekawą listwę i wkręciłem w to dziesiątki Polaków za pośrednictwem serwisu pepper. Pragnę wam przedstawić listwę zasilającą  opartą na układzie wi-fi Tuya TYWE2S (ESP8285 chip)

Posiada:
- WI-FI 2,4GHz
- 4 gniazda USB (jak producent deklaruje fast charge z maksymalnym obciążeniem 2,4A - dla 1 lub współdzielone dla 4 urządzeń)
- 3 niezależnie załączane gniazda z przycisku (oraz z oficjalnego oprogramowania)
- 1,8m przewód 3-żyłowy
- wykonany z trudnopalnego materiału ABS
- obsługiwany w oryginale przez aplikację SmartLife, Google Home, Alexa oraz iOS od 8.0
- ile w tym prawdy co do standardu oceńcie sami - VDE / TuV-MARK / TuV-GS CE

Naturalnie, że w oryginale ta listwa nie interesowała mnie postanowiłem wgrać oprogramowanie ESPEasy(ESP_Easy_mega-20190315_normal_ESP8285_1M) do współpracy z Domoticz'em. Podstawowa konfiguracja wi-fi, zakładki rules , hardware podobna jak w artykule YuntongSmart.

Konfiguracja Devices:

Następnie w Rules podajemy następujący skrypt:

 On System#Boot do 
gpio,3,0
timerSet,1,3
endon
##On Rules#Timer=1 do # dla Domoticz stan po zaniku napięcia - wyłączona
##SendToHTTP IP,8080,/json.htm?type=command&param=switchlight&idx=XX&switchcmd=Off - XX liczba własna IDX
##SendToHTTP IP,8080,/json.htm?type=command&param=switchlight&idx=XX&switchcmd=Off - XX liczba własna IDX
##SendToHTTP IP,8080,/json.htm?type=command&param=switchlight&idx=XX&switchcmd=Off - XX liczba własna IDX
##endon on Button1#state do if [Relay1#state]=0 or [Relay2#state]=0 or [Relay3#state]=0 gpio,5,1 gpio,4,1 gpio,13,1 else gpio,5,0 gpio,4,0 gpio,13,0 endif endon on Relay1#state do if [Relay1#state]=0 gpio,1,1 else gpio,1,0 endif endon on Relay2#state do if [Relay3#state]=0 gpio,1,1 else gpio,1,0 endif endon on Relay3#state do if [Relay3#state]=0 gpio,1,1 else gpio,1,0 endif endon

Niestety LEDY z oprogramowania ESP Easy są nie do ruszenia. Albowiem są zablokowane możliwości ich przypisania (np w hardware pod WI-FI). W skrypcie po załączeniu listwy załączam GPIO-3 które odpowiada za WI-FI (ale nie będzie mrugać - parametr ,1 włącza ją na stałe), natomiast GPIO-1 (czerwona) to jedyna z LED, przypisana do pracy przekaźników. Z skryptu jak widać, będzie się załączać i wyłączać - niezależnie od stanu. Jednakże, dzięki temu będziemy mieli świadomość, że przekaźnik lub przekaźniki zmieniają swój stan. 

Oczywiście można GPIO-3 niebieską diodę przypisać do przekaźnika, ja go wykorzystuje jako wskaźnik obecności napięcia na układzie. 

Lutujemy jak na zdjęciu:

GPIO-0  znajdujemy z drugiej strony układu

GPIO-0 naturalnie zwieramy do GND przed wykonaniem FLASH (programowania)

Pozostałe zdjęcia:

Jeżeli zdarzy się komuś, że listwa zapętli się "załącza/wyłącza", to oznacza, że Kontroler-domoticz w urządzeniu powinien zostać skonfigurowany tak aby quene nie była wiekszą liczbą niż 1, a czas z 100ms zwiększyć do 1000 (1s).

 
Dodane : 27/03/2019 6:56 pm
adrian reacted
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

ciekawe ! dzięki za podzielenie się 

 
Dodane : 27/03/2019 7:35 pm
Udostępnij: