Asystent AI
Plany Pokoju Pomies...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Plany Pokoju Pomieszczeń i Czasu w Domoticz

23 Wpisów
5 Użytkownicy
1 Reactions
7,029 Wyświetleń
(@piotras78)
Wpisów: 50
Kontrybutor
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Przełączenie planu steruje uzbrojeniem systemu alarmowego. Przełącza mi na pusty plan i ustawia temp. na 20 stopni ( nie potrzebuje jej zmieniać jak nie jestem w domu)

Rozwiązałem to blokami i planami dla poszczególnych termostatów.

Na blokach ustawiłem zmianę temperatury w zakresie czasu np jeżeli rozbrojenie alarmu >9 i  <10, przestaw na auto i ustaw na 22 stopnie jak >10 i <12  ustaw na 22.5 a na planach poszczególnych termostatów ustawiłem te same wartości ale w punkt na czas czyli jeżeli =9 ustaw na 22 jeżeli =10 ustaw na 22.5 itd. W zależności co wystąpi wcześniej ustawia mi danym zakresie czasu temperaturę jaką chce mieć

Działa bardzo dobrze ale teraz kombinuje jak zrobić przełączniki do poszczególnych termostatów żeby można wyłączać na nich plany i sterować z "ręki" poszczególne grzejniki (np zamknąć zawór w przypadku otwarcia okna) a nie wszystkie przez zmianę harmonogramu czasu . Na każdym termostacie mam po 7 harmonogramów i mam problem żeby je wszystkie naraz dezaktywować - pewnie jest jakas komenda ale jeszcze na nia nie wpadłem


 
Dodane : 08/11/2019 12:46 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@piotras78 jak rozumiem nie chcesz uprościć sobie życia i zastosować np to https://www.smartnydom.pl/forum/domoticz/jeszcze-jeden-termostat-z-histereza-i-roznymi-trybami-pracy/

gdzie wystarczy odpowiednio wysterować sobie selektor , wolisz wszystko zrobić samemu , więc proponuję pomyśleć o zmiennych użytkownika i wykorzystaniu ich w swoich scenariuszach .


 
Dodane : 08/11/2019 11:45 am
(@piotras78)
Wpisów: 50
Kontrybutor
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom

Oczywiscie ze sobie chce uproscic ale jakos nie trafilem na ten temat. W miedzy czasie wymyslilem cos podobnego na blokach - testuje dzialanie i jak do tej pory sie sprawdza. Niestety nie jestem zbyt mocny w piasaniu w lua wiec ogarniam wszystko na blokach


 
Dodane : 12/11/2019 7:07 pm
Strona 2 / 2
Udostępnij: