Asystent AI
Moduł OpenTherm w D...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Moduł OpenTherm w Domoticzu

62 Wpisów
4 Użytkownicy
1 Reactions
7,677 Wyświetleń
kniazio
(@kniazio)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K21
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @mariusz-2

To jest normalne i wynika z zastosowanego algorytmu sterowania kotłem.

No jak normalne? Toz wszyscy pasjonaci OT  twierdza ze to najbardziej oszczedny sposob palenia. Znasz inny/lepszy?

Dodane przez: @mariusz-2

Jaką barierę iskrobezpieczną zastosowałeś ?

Zadnej bariery nie stosowalem. Zasilanie jest bateryjne. Bateria w puszce odizolowana cieplnie. Kontaktron to banka szklana. Gdzie tu iskra?

Dodane przez: @mariusz-2

Nie wiem jak jest z piecami (one zazwyczaj nie mają możliwości sterowania modulacją palnika) ale w każdym kotle niezależnie od producenta jeśli poziom modulacji jest 0 a stan palnika wyłączony to nie pobiera gazu (bo zawór gazowy - armatura kotła jest wyłączona a kocioł nie ma zezwolenia na pracę)

Przeciez napisalem ze modulacja wynosi zero a Flame czyli plomien nie przechodzi w OFF i dlatego palnik pracuje nonstop


 
Dodane : 02/02/2023 6:06 pm
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 240
Weteran Donator 2K23
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @kniazio

Przeciez napisalem ze modulacja wynosi zero a Flame czyli plomien nie przechodzi w OFF i dlatego palnik pracuje nonstop

Dlatego napisałem kiedy nie pobiera, w tym stanie co podałeś normalne jest że gaz pobiera, czyli modulacja minimalna (=0) i palnik załączony (Flame = ON) gaz będzie pobierał.

Dodane przez: @kniazio

Zadnej bariery nie stosowalem.

Tego nie komentuję , Panowie z PGNiG skomentują to jak zobaczą co zamontowałeś na ich własności bez ich zgody.

Dodane przez: @kniazio

No jak normalne

Oczywiście, że normalne, każdy kocioł pracując w trybie ON/OFF spali trochę mniej gazu (uwzględniając w miarę "nowe i dobre" ocieplenie budynku i deltę między on i off nie większą jak 2'C ) od tego samego kotła pracującego w oparciu o krzywą grzania (temp. zewnętrzna plus wewnętrzna). Oczywiście ma tez znaczenie jaki to układ(grzejniki, ogrz. podłogowe, klimakonwektory, wnękowe) i jak bardzo rozbudowany i pojemny zład. Ale to jest już OFF topic i nic nie wnosi do tematu Twojego postu.

 


 
Dodane : 02/02/2023 11:34 pm
Strona 4 / 4
Udostępnij: