Asystent AI
Kocioł gazowy i dom...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Kocioł gazowy i domoticz

4 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
2,767 Wyświetleń
(@maciek90)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2204]

Witam. Po zakończeniu obecnego sezonu grzewczego zamierzam pozbyć się mojego śmieciucha i wykorzystać fakt, iż w ostatnim czasie pod moją działkę podciągnięta została rura z gazem ziemnym. Jako, że w ostatnim czasie wciągnąłem się w tworzenie automatyki domowej opartej na Domoticzu pomyślałem sobie, że może dałoby się jakoś sprawić, żeby mój przyszły kocioł gazowy "gadał" z Domoticzem. Z tego co zdążyłem się w tej kwestii doedukować wynika, iż jest to wykonalne na kotłach działających na protokole Open Therm czyli np. na Termecie. Wymaga to dokupienia bramki Open Term:  https://www.nodo-shop.nl/en/opentherm-gateway/188-opentherm-gateway.html

Czy ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał już podobny temat i podłączył swój kocioł gazowy do Domoticza? Jeśli tak to prosiłbym o informację jakiej firmy to kocioł, w jaki sposób dokonał połączenia oraz jakie parametry udało się odczytać.


 
Dodane : 05/02/2021 1:00 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 542
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24, Donator 2K25
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

A czym ty w tym kotle gazowym chcesz sterować za pomocą domoticza, ja zrobiłem tylko termostaty na ESP z DS18B20 po piętrach i przekaźnik na ESP pod pieć i sterowanie sprawdza się świetnie. Wszystko zależy czym czcesz sterować na piecu ale w gazowym ustawiasz raz i zapominasz przynajmniej u mnie tak jest.


 
Dodane : 05/02/2021 7:32 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@wojtek_gtx nowoczesne kotły gazowe mają trochę parametrów , które warto znać dla optymalizacji systemu ogrzewania , to trochę tak jak z pompą ciepła niby działa bez udziału użytkownika, a jednak jak zaczyna taktować to warto o tym wiedzieć, żeby nie skrócić jej życia.

@maciek90 masz kilka możliwości jedna to https://bbqkees-electronics.nl/

zobacz też ten wątek https://www.smartnydom.pl/forum/openhab/openhab-sterowanie-piecem-gazowym/


 
Dodane : 05/02/2021 8:50 am
(@maciek90)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Otóż to isom, w dużej mierze w tych właśnie celach chcę spiąć kocioł z Domoticzem.

Ja raczej skłaniam się ku Termetowi dlatego też szukam czegoś co obsługuje Open Therm. Rozumiem, że nikt z forumowiczów wcześniej nie kupował bramki Open Therm z linku podanego przeze mnie w pierwszym poście?


 
Dodane : 08/02/2021 9:52 pm
Udostępnij: