Asystent AI
Jeszcze jeden termo...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Jeszcze jeden termostat z histerezą i różnymi trybami pracy

51 Wpisów
10 Użytkownicy
3 Reactions
11.4 K Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@abulec W Shelly 1 między I O są tylko styki przekaźnika. Korzystałem i korzystam z tych modułów przy przeróbkach unifonów domofonowych ( zdalne otwieranie ) , kilka sterowników bram garażowych też na tym działa . Nie polecał bym koledze @maniek_ gdybym nie był pewny 🙂 

W tym temacie https://www.smartnydom.pl/forum/shelly/wlacznik-wifi-shelly-1/   znajdziesz fotki ścieżek z obu stron , te od styków są zaznaczone na pomarańczowo 


 
Dodane : 14/12/2019 9:02 pm
abulec
(@abulec)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Rozumiem. Mam pierwszą wersje shelly 1, a wiem że kolejne miały lepiej rozwiązaną separację obwodów, dlatego wolałem dopytać.


 
Dodane : 15/12/2019 11:39 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@abulec chcesz ostatnią wersję z wgraną aktualizacją softu i sprawdzoną na 100% to dla użytkowników forum mam po 45 zł + kw.

 


 
Dodane : 15/12/2019 11:46 am
(@qedro)
Wpisów: 2
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Powoli szukam rozwiązania dla siebie i natknąłem się na ten wątek. Jednak do końca nie wiem jak rozwiązać to u siebie

Z tego co tutaj widzę skrypt steruje jednym przekaźnikiem na podstawie wskazań dwóch termometrów.

W moim przypadku w każdym pomieszczeniu mam termometr i każde pomieszczenie jest sterowane oddzielną pętlą. Ogólnie około 12 par termometr-zawór. Chciałbym sterować globalnie dla wszystkich pomieszczeń tak jak jest to zastosowane w tym skrypcie  jednak zbierać dane z 12 termometrów i sterować 12 zaworami + włączaniem/wyłączaniem pieca na pelet. Czy muszę ten skrypt duplikować dla każdego pomieszczenia czy da się to jakoś inaczej rozwiązać?


 
Dodane : 21/12/2019 9:37 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@qedro generalnie skrypt wykorzystuje jeden termometr , drugi jest tylko na wypadek awarii pierwszego , żeby niezależnie sterować każdą pętlą trzeba powielać skrypt zmieniając w każdym nazwę przekaźnika i termometru , można minimalizować ilość skryptów dobierając pomieszczenia o podobnych wymogach temperaturowych i łączyć je w grupy , tak jak opisałem to wcześniej. Można też i tak mam u siebie tyle że grzejniki a nie podłoga pobierając temperaturę z kilku pomieszczeń użyć skryptu do wyliczenia średniej i na podstawie tej średniej sterować kotłem na pellet. Ile instalacji grzewczych tyle pomysłów.


 
Dodane : 22/12/2019 11:37 pm
(@qedro)
Wpisów: 2
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ok czyli wszystko jasne. Mam już pewien zarys. Powtórzyć termostaty a potem to pogrupować i sterować globalnie grupami . Przy użyciu dzvents ładnie można to ogarnac jak wcześniej pisałeś.


 
Dodane : 23/12/2019 1:08 pm
abulec
(@abulec)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
Dodane przez: @isom

@abulec chcesz ostatnią wersję z wgraną aktualizacją softu i sprawdzoną na 100% to dla użytkowników forum mam po 45 zł + kw.

 

Póki co pobawię się tym co mam. Dzięki.


 
Dodane : 23/12/2019 2:55 pm
 mihu
(@mihu)
Wpisów: 4
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałem podziękować isom za skrypt termostatu.

Używam go od jakiegoś czasu i jak na razie dobrze się sprawuje. Dodałem do tego sterowania licznik pracy kotła CO ale nie za dobrze funkcjonuje ten mój licznik. Mały licznik zlicza od razu a większy z opóźnieniem po jakiś 6 minutach.

 

Utworzyłem dodatkowy skrypt licznika który przesyła dane do urządzenia licznika w Domoticzu.

return {

on = { timer = {'every 1 minutes'} },

execute = function(domoticz, _)
local myDevice = domoticz.devices('Reg-Pokojowy')
local aktlicznik = domoticz.devices('Czas pracy kotla CO').counter

if myDevice.state == "On" then
aktlicznik = aktlicznik + 1
domoticz.devices('Czas pracy kotla CO').updateCounter(aktlicznik)
end

end
}

Gdzieś jest jakiś błąd ale nie za bardzo wiem gdzie.


 
Dodane : 12/10/2020 3:02 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@mihu jakiej - której wersji domoticz używasz ? Wprowadziłem kosmetyczne zmiany w ustawieniu timera  i dodałem trochę debugowania dla sprawdzenia i skrypt śmiga bez problemu

return {
on = { timer = {'every minute'} 
},
logging =
{
level = domoticz.LOG_DEBUG, -- zmien na LOG_ERROR, jak skrypt bedzie Ok
marker = 'Licznik',
}, execute = function(domoticz, _ )
local myDevice = domoticz.devices('Reg-Pokojowy')
local aktlicznik = domoticz.devices('Czas pracy CO').counter if myDevice.state == "On" then
aktlicznik = aktlicznik + 1
domoticz.devices('Czas pracy CO').updateCounter(aktlicznik)
end end
}

Poniżej fotka działającego licznika 

 licznik

 
Dodane : 12/10/2020 6:13 pm
adrian zareagował
 mihu
(@mihu)
Wpisów: 4
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Używam Domoticza 2020.2.

Po poprawkach w skrypcie wszystko działa jak powinno.

Dzięki za wskazanie błędu 😀 

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie wyzerować logi liczników?


 
Dodane : 12/10/2020 7:17 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@mihu możesz do tego użyć json 

http://127.0.0.1:8080/json.htm?type=command&param=udevice&idx=XX&svalue=0

po zmianie portu jeżeli używasz innego niż 8080 i wstawieniu zamiast xx IDX swojego licznika , możesz to wstawić w akcji dowolnego przełącznika, któremu ustawisz harmonogram wł/wył .

Można też żeby nie tworzyć dodatkowego urządzenia wykorzystać dzVents. Poniższy skrypt wykasuje licznik o wskazanej porze w poniedziałek 

-- Kasowanie licznika zmien port i zamien xx na IDX swojego licznika w domoticz
return { 

on = {
timer = {'at 00:01 on mon' },

},
execute = function ( domoticz, item ) if item . isTimer then

domoticz . openURL {
url = 'http://127.0.0.1:8080/json.htm?type=command&param=udevice&idx=XX&svalue=0'}
domoticz.log ('Licznik wyzerowany')
end
end
}

 
Dodane : 12/10/2020 8:51 pm
 mihu
(@mihu)
Wpisów: 4
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Działa 😀 . Dziękuję za pomoc.


 
Dodane : 13/10/2020 8:29 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 542
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24, Donator 2K25
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Witam ponownie

Skrypt działa u mnie już dłuższy czas ale w tym roku zobaczyłem że wywala mi błędy w logu .
parę miesięcy temu robiłem upgrade do 2020.2

 

2020-12-08 14:18:56.182 Error: dzVents: Error: (3.0.2) > 24. Target temperature reached, Status => off
2020-12-08 14:28:56.233 Error: dzVents: Error: (3.0.2) > 25. Heating is needed, Status => on

 
Dodane : 08/12/2020 4:01 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@wojtek_gtx to są mało  znaczące błędy wynikające ze zmian wersji dzVents . Jak masz skrypt w oryginale to zamień końcówkę skryptu na to co poniżej . Oczywiście bez mojego opisu dotyczącego wiersza 412


 
Dodane : 08/12/2020 7:18 pm
wojtek_gtx zareagował
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 542
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24, Donator 2K25
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Zmieniłem

Póki co błędów brak

Dzięki


 
Dodane : 08/12/2020 11:51 pm
 mihu
(@mihu)
Wpisów: 4
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Idąc za ciosem to w tych liniach oryginalnego kodu także robimy poprawki usuwając ",true"?

213--> log(domoticz,' > 3. SETTING MODE: [' .. text_content .. ']',true)

320--> log(domoticz,' >11. ' .. devHEAT .. ' On because the current temperature '.. tostring(temp_current)..' lower than required '..tostring(temp_set),true)

323--> log(domoticz,' > 11a. '.. devHEAT .. ' OFF because the current temperature '..tostring(temp_current)..' it is not lower than required '..tostring(temp_set),true)

358--> log(domoticz,text_content,true);

383--> log(domoticz,text_content,true);

 
Dodane : 10/12/2020 11:11 am
(@jarokid)
Wpisów: 17
Praktykant
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

ja zaimplementowałem obydwa skrypty , pozmieniałem co trzeba ale mam błędy

2021-03-03 09:32:00.126 Error: dzVents: Error: (3.0.2) Licznik: ...z/scripts/dzVents/generated_scripts/Licznik pracy CO.lua:11: attempt to index a nil value
2021-03-03 09:32:00.126 Error: dzVents: Error: (3.0.2) There is no device with that name or id: Reg-Pokojowy
2021-03-03 09:32:00.126 Error: dzVents: Error: (3.0.2) An error occurred when calling event handler pellet
2021-03-03 09:32:00.126 Error: dzVents: Error: (3.0.2) ...pi/domoticz/scripts/dzVents/generated_scripts/pellet.lua:182: attempt to index a nil value
2021-03-03 09:32:04.998 (thermostat piec) Light/Switch (heating)
2021-03-03 09:32:04.994 Status: User: Admin initiated a switch command (38/heating/Off)
 
jakis pomysł?

 
Dodane : 03/03/2021 10:36 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Skrypt licznika Nie masz takiego urządzenia jak Reg-Pokojowy , błąd pisowni , albo jakaś spacja .

Skrypt termostatu błąd dotyczy próby porównania indeksu z zerem czyli zła składnia skryptu, ale bez szklanej kuli , albo zobaczenia tego skryptu nic nie można powiedzieć 


 
Dodane : 03/03/2021 11:13 am
(@jarokid)
Wpisów: 17
Praktykant
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

niby działa ale mi sie wlacza i wylacza reg-pokojowy

2021-03-03 23:43:42.283 Status: dzVents: Info: Handling events for: "Tryb", value: "Off"
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: pellet: Device: "Tryb (thermostat piec)", Index: 58
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: !Info:
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: !Info: **************************************************************************
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: !Info: 1. Heating control - start debug ver -> 2.4
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: !Info: **************************************************************************
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: !Info: On moment start script:
2021-03-03 23:43:42.284 Status: dzVents: !Info: --------------------------------------------------------------------------
2021-03-03 23:43:42.285 Status: dzVents: !Info: > Reg-Pokojowy -> Off
2021-03-03 23:43:42.286 Status: dzVents: !Info: > ignas bt xiaomi -> 22.0
2021-03-03 23:43:42.286 Status: dzVents: !Info: > Status CO -> >Manualny< temp. 24.0 C.
2021-03-03 23:43:42.287 Status: dzVents: !Info: > Normal -> 22.00
2021-03-03 23:43:42.288 Status: dzVents: !Info: > Ekonom -> 21.00
2021-03-03 23:43:42.289 Status: dzVents: !Info: > Manual -> 24.00
2021-03-03 23:43:42.290 Status: dzVents: !Info: > Wyjazd -> 20.50
2021-03-03 23:43:42.291 Status: dzVents: !Info: > Robocze -> 5-9/13-23
2021-03-03 23:43:42.291 Status: dzVents: !Info: > Weekend -> 8-23.30
2021-03-03 23:43:42.292 Status: dzVents: !Info: > HISTERESIS -> 0.2
2021-03-03 23:43:42.292 Status: dzVents: !Info: --------------------------------------------------------------------------
2021-03-03 23:43:42.293 Status: dzVents: !Info: --------------------------------------------------------------------------
2021-03-03 23:43:42.293 Status: dzVents: Info: ------ Finished pellet
2021-03-03 23:43:42.294 Status: EventSystem: Script event triggered: /home/pi/domoticz/dzVents/runtime/dzVents.lua
2021-03-03 23:43:42.319 Status: Set UserVariable CO Status = SYSTEM OFF
2021-03-03 23:43:42.320 Status: Set UserVariable komunikatCO = Change of mode: SYSTEM OFF
2021-03-03 23:43:42.293 Error: dzVents: Error: (3.0.2) > 3. SETTING MODE: [SYSTEM OFF]
2021-03-03 23:43:59.248 InfluxLink: value Percentage,idx=1,name=CPU_Usage value=3.89
2021-03-03 23:44:00.178 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: pellet:, trigger: "every 2 min

 
Dodane : 04/03/2021 12:46 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

There is no device with that name or id: Reg-Pokojowy, wpisz to do translatora a dostaniesz takie tłumaczenie

Nie ma urządzenia o takiej nazwie lub identyfikatorze: Reg-Pokojowy

To znaczy że w samym skrypcie jest literówka , albo niepotrzebnie gdzieś zrobiona spacja 


 
Dodane : 04/03/2021 8:00 am
Strona 2 / 3
Udostępnij: