Domoticz i licznik ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz i licznik energii sdm120c

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
2,683 Wyświetleń
(@cieplasek)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
 

Witam. Mam pytanie . Czy ktoś posiada licznik smd120c + domoticz . Zainstalowałem biblioteki i po ssh wszystko dział . Gdy wpiszę komendę :

-"sdm120c -a 1 -b 2400 -PN -S 2 -z 1 -j 20 / dev / ttyUSB0

pokazują się wartości: natężenie prądu, napięcie , Moc itp. Niestety nie znalazłem pełnego skryptu który powodował by wyświetlanie wszystkich wartości w domoticzu oraz instrukcji jak to zrobić. Czy jest ktoś kto może się podzielić wiedzą. Z góry dziękuję

 
Dodane : 04/10/2018 7:39 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5086
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@cieplasek nie mam takiego licznika więc sprawdzić nie mam jak, ale spróbuj z tym skryptem

https://github.com/gianfrdp/SDM120C/blob/master/domoticz/sdm120c_domoticz.sh

Musisz oczywiście utworzyć cztery wirtualne przełaczniki o nazwie Volt, Amper itd , w skrypcie zmienić IDX na swoje 

Zmienić adres IP i port na swój , sprawdzić i ewentualnie zmienić nr USB pod którym masz podpięty licznik

Nadać uprawnienia wykonalności dla skryptu  ( chmod +x nazwa skryptu )

 
Dodane : 04/10/2018 11:49 am
(@cieplasek)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
 

Witam. Dziękuję bardzo. To było to 🙂

Męczyłem się dlatego że dopiero po 4-5 minutach pojawiły się wartości, nie wiem dlaczego.

Mam też pytanie drugie. Dostaję wartość całej mocy bardzo dużą. Te liczniki tak mają że pokazują  moc to ok 1 miliona. Mam więc pytanie jak mogę skalibrować wyjściową moc by pokazywało kWh. Tzn chciałem aby była moc wyjściowa Pw - moc która chce odjąć czyli 1 milion by pokazywała się moc rzeczywista

 
Dodane : 09/10/2018 7:10 am
Udostępnij: