Ciężko się to czyta :))
Po pierwsze skrypt używa json do aktualizacji czujników wirtualnych więc poprawny port i IP powinno zostać zmienione w samym skrypcie , bo inaczej nawet test domoticza nie przejdzie gdyż wymaga takiego ciągu
requestGet = ( "http://" + str ( domoip ) + ":" + str ( domoport ) + "/json.htm?type=devices" )
Po drugie w domoticz należy ustawić logowanie bez hasła w sieci lokalnej i hasło może sobie zostać bo będzie używane tylko do połaczeń z zewnątrz
Po trzecie jeśli w jednym poleceniu mają być aktualizowane dwa lub więcej czujników to w poleceniu odzielamy te dane przecinkami czyli np
python3 multical402-4domoticz.py /dev/ttyUSB0 42:60:2:44,43:60:1:44,44:60:0
Po czwarte nie należy przesadzać z ilością danych w jednym poleceniu , ponieważ może to się skończyć niepełnym odczytem
Powodzenia
jest tak
{
"status" : "OK",
"title" : "Update Device"
}
jest tak
{ "status" : "OK", "title" : "Update Device" }
To było do przewidzenia :)))
Isom,
dodałem logowanie w skrypcie, mam tylko 6 rejestrów, dodam przecinki
To wstaw tu ten fragment skryptu z tym logowaniem , tylko nie polecenie , które wklejasz w terminalu, a kawałek skryptu po edycji , bo samo polecenie tylko uruchamia ten skrypt
jest tak
{ "status" : "OK", "title" : "Update Device" }To było do przewidzenia :)))
No nie dla mnie , bo a wcale pewności nie miałem ,czy @bobrow ip i port podawał prawidłowy , mimo ,że tak twierdził 🙂
A z tymi przecinkami , oby to było to , bo na stronie git we wisie do crona tych przecinków tam nie ma...
przecinek nie działa...
Error! make sure to format your values correctly!
@bobrow gdzie ten fragment skryptu ? Nie pisz, że coś nie działa jak nic nie działa . Test domoticza działa ? tam nie potrzeba przecinków
tu port
parser.add_argument("--port", type=int, help="Domoticz port. Defaults to 8082", default=8082)
tu logowanie
requestGet = ( "http://.....:......." + str(domoip) + ":" + str(domoport) + "/json.htm?type=devices" )
pierwsze kropki login , drugie hasło , w środku bez spacji :
chyba 5 czy 6 razy to występuje
test domoticza z ciepłomierzem
tak jak wcześnie
po co wy chcecie skrypt edytować , skoro do ip i portu są odpowiednie parametry w składni do podania , a loginu i hasła już nie ma..
A jak wyglada dowolny json z loginem i hasłem ? Dla ułatwienia masz tu link żebyś miał gdzie sprawdzić https://www.domoticz.com/wiki/Domoticz_API/JSON_UR L's
loginu i hasła już nie ma dla ułatwienia , co nawet przewidziałeś ?
Nie wiem jak się tam poruszać...
po co wy chcecie skrypt edytować , skoro do ip i portu są odpowiednie parametry w składni do podania , a loginu i hasła już nie ma..
Po to
@isom do jakiejś starszej wersji skryptu się dokopałeś , aktualna jest tutaj:
https://github.com/ronaldvdmeer/multical402-4-domoticz
Nie ma już przecinków , a ip i port nie edytuje się w skrypcie tylko podaje w parametrach komendy...
Słuchajcie -a może ma być po http ip i port ?
"http://192.168.2.113:7080/json.htm?type=command¶m
A możesz być bardziej pomocny i podać link , a nie tylko prindscreena i to pozcinanego?
ten fragment jest chyba kluczowy -rozwaliło trochę...ale tak może przy http login i hasło , a przy json ip i port ?
| requestGet = ( "http://" + str(domoip) + ":" + str(domoport) + "/json.htm?type=devices&rid=" + str(idx) ) | |
| device_data = json.load(reader(urllib.request.urlopen(requestGet))) |
