Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz skrypt włączania termostatu z dwóch czujników temp

25 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
2,901 Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@nototojazda10 masz coś porąbane w tym espeasy z GPIO 12 i 13 , wcześniejsza wersja powinna działać na postawie czujników temp , teraz jest co minutę . Jeśli na docelowym sprzęcie masz inny moduł, który działa jak należy to możesz próbować pierwszej wersji . Sprawdziłem ją u siebie i działa bez problemu 


 
Dodane : 24/09/2022 8:58 pm
(@nototojazda10)
Wpisów: 23
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom Tak mam inny moduł, więc spróbuje na tym pierwszym skrypcie w docelowym sprzęcie.


 
Dodane : 24/09/2022 10:03 pm
(@panebol)
Wpisów: 21
Praktykant Donator 2K22
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Podpinam się pod temat, od razu zaznaczam że to mój pierwszy kontakt z tego typu skryptami.W moim przypadku  chciałby go delikatnie zmodyfikować. Otóż mam esp32 (afe firmweare) dwa czujniki temperatury (bufor i cwu) i przekaźnikiem sterującym pracą pompy do grzania cwu.  I tu moje pytania jako świeżaka ;

Czy

on = { timer = { 'every minute'}}

Mogę wpisać czas pracy od danej godziny, do danej godziny oraz częstotliwość odświeżania.

Oraz czy w przepadku braku potrzeby załączania pompy ciepła

local relay = dz.devices('Pompa cwu')  usunę wiersz: local pompa = dz.devices('..........')

to  reszta skryptu powina wyglądać tak?( żeby zadziałała druga reguła termostatu z histerezą)

if relay.state == 'On' and (temp1 + histW) < temp then
relay.switchOn()
dz.log('Grzanie wody jest włączone',dz.LOG_DEBUG)
elseif setW < ( temp1 - histW ) then
relay.switchOff()
dz.log('Grzanie wody jest wyłączone',dz.LOG_DEBUG)

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

 


 
Dodane : 30/09/2022 8:51 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@panebol odpowiedz na pierwszą część pytania , można sobie prawie dowolnie ustalać warunki czasowe np taki zapis jak poniżej będzie uruchamiał skrypt co dwie minuty od 2.30 do 18.30 tylko w poniedziałki, wtorki i piątki , między 20 maja a 18 października.

on = { timer = {'every 2 minutes between 02:30 and 18:30 on mon,tue,fri on 20/5-18/10'}}

Co drugiej części pytania to trochę inaczej to powinno wyglądać , 

if relay.state == 'On' and (temp1 + histW) < temp then
relay.switchOn()

To powyżej w dosłownym tłumaczeniu : " Jeżeli Pompa cwu jest włączona i temperatura 1 + histereza jest mniejsza od temperatury to włącz Pompę cwu"

Widzisz w tym sens ? 

Lepiej będzie tak 

if (temp1 + histW) < temp and relay.state == 'Off' then
relay.switchOn()
dz.log('Grzanie wody jest włączone',dz.LOG_DEBUG)
elseif setW < ( temp1 - histW )and relay.state == 'On' then
relay.switchOff()
dz.log('Grzanie wody jest wyłączone',dz.LOG_DEBUG)

 
Dodane : 30/09/2022 9:31 pm
(@panebol)
Wpisów: 21
Praktykant Donator 2K22
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dzięki za podpowiedź będę testował 😀 


 
Dodane : 30/09/2022 9:52 pm
Strona 2 / 2
Udostępnij: