Wersja Smarticz + G...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Zamknięty] Wersja Smarticz + Grafana - propozycja zigbee2mqtt, z-wava, RF Linka 433

12 Wpisów
5 Użytkownicy
0 Likes
1,248 Wyświetleń
abulec
(@abulec)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Autor tematu
 

@isom @wenar

Przeklikałem obraz na RPi 3B 1.2 i u mnie wszystko chodzi.

Ponadto :

1. Zainstalowałem na nim zigbee2mqtt server oraz wtyczkę zigbee2mqtt połączyłem z Mosquitto i skonfigurowałem z domoticzem bramkę CC2531. Sparowałem całość z czujnikiem drzwi xiaomi i wszystko ruszyło.

2. Podłączyłem moduł z-wava Aeotec Z-Stick Gen5 i ruszył bez problemu.

3. Podłączyłem RF Linka 433  oraz czujnik temp/hum i również zagadało.

 

Teraz pytanie. pkt 2 i 3 ruszają bez żadnych dodatków. Są wspierane natywnie przez domoticza. Zigbee wymaga postawienia servera i wtyczki w domoticzu. Mogę to zrobić, zgrać obraz i go udostępnić do dalszych poprawek

Do tego co zrobiłem, użyłem obrazu z http://smarticz.pl/tester/ . Pytanie czy to jest to samo co wersja beta na Smarticz2020-beta-v5.1 

Jeśli miał bym doinstalować obsługę zigbee to do której wersji?

 

 
Dodane : 01/12/2019 10:05 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@abulec też mam wstępnie odpalone zigbee2mqtt na tym testerze , ale cieszę się, że chcesz dołożyć coś od siebie , korzystaj z wersji "tester" bo ta na bank była u mnie testowana i nie ma do niej zastrzeżeń . Dzięki 

 
Dodane : 01/12/2019 10:48 pm
(@wenar)
Wpisów: 288
Weteran
 

@abulec @isom

oczywiście wszyscy są za aby dodać do nowej wersji.

 
Dodane : 02/12/2019 8:39 am
(@bandi)
Wpisów: 54
Kontrybutor
 
Dodane przez: @abulec

@isom @wenar

Przeklikałem obraz na RPi 3B 1.2 i u mnie wszystko chodzi.

Ponadto :

1. Zainstalowałem na nim zigbee2mqtt server oraz wtyczkę zigbee2mqtt połączyłem z Mosquitto i skonfigurowałem z domoticzem bramkę CC2531. Sparowałem całość z czujnikiem drzwi xiaomi i wszystko ruszyło.

2. Podłączyłem moduł z-wava Aeotec Z-Stick Gen5 i ruszył bez problemu.

3. Podłączyłem RF Linka 433  oraz czujnik temp/hum i również zagadało.

 

Teraz pytanie. pkt 2 i 3 ruszają bez żadnych dodatków. Są wspierane natywnie przez domoticza. Zigbee wymaga postawienia servera i wtyczki w domoticzu. Mogę to zrobić, zgrać obraz i go udostępnić do dalszych poprawek

Do tego co zrobiłem, użyłem obrazu z http://smarticz.pl/tester/ . Pytanie czy to jest to samo co wersja beta na Smarticz2020-beta-v5.1 

Jeśli miał bym doinstalować obsługę zigbee to do której wersji?

 

Co jest dodatkowo potrzebne aby ruszyły czujniki xiaomi?

Takie coś jak tutaj wystarczy: https://allegro.pl/oferta/cc2531-zigbee2mqtt-openhab-homeasistant-domoticz-8030599540

Chodzi o to aby było bez ich gatewaya, który jest mi niepotrzebny. Pisałem do gościa ale on nie wie:-)

 
Dodane : 02/12/2019 11:15 am
abulec
(@abulec)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Autor tematu
 

@bandi Wystarczy to coś 🙂

Reszta będzie zaszyta w obrazie, czyli serwer zigbee2mqtt oraz skonfigurowana wtyczka w domoticz. Wystarczy wpiąć i będzie wszystko działać

Zostało mi jeszcze kilka szt. CC2531 jak chcesz mogę Ci podesłać.

 
Dodane : 02/12/2019 8:33 pm
(@bartolomeo)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K22
 

Hej, tak się właśnie składa że planuję podpiąć kilka czujnikow temperatury i wilgotności Xiaomi za pomocą tego modułu CC2531 (hardware już mam). Obraz Beta Domoticza wygrywałem wczoraj, więc pewnie nie ma jeszcze tych dodatków zigbee2mqtt itd. Lepiej poczekać na kolejny update smarticza, czy konfiguracja tego zigbee jest możliwa do ogarnięcia dla laika? 😊

 
Dodane : 02/12/2019 9:28 pm
(@bandi)
Wpisów: 54
Kontrybutor
 
Dodane przez: @abulec

@bandi Wystarczy to coś 🙂

Reszta będzie zaszyta w obrazie, czyli serwer zigbee2mqtt oraz skonfigurowana wtyczka w domoticz. Wystarczy wpiąć i będzie wszystko działać

Zostało mi jeszcze kilka szt. CC2531 jak chcesz mogę Ci podesłać.

Z chęcią. 🙂 Podasz szczegóły na priv?

 
Dodane : 02/12/2019 9:51 pm
abulec
(@abulec)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Autor tematu
 

@bartolomeo Poczekaj jeszcze chwilę a będzie dostępny obraz. Mam go już gotowego muszę go tylko sprawdzić jeszcze i umieścić na serwerze.

@wenar @isom Będę miał to na google drive, ale nie wiem jak to podlinkowac na stronie. Podepniecie to na stronie ?

 
Dodane : 02/12/2019 10:13 pm
(@wenar)
Wpisów: 288
Weteran
 

Podeślij mi na priv utworze nowy katalog z tą beta.

 
Dodane : 02/12/2019 10:37 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@wenar może podmień wersje zamiast nowego katalogu żeby nie mieszać wersji bo już nawet ja się zaczynam gubić w tym 2019, 2020 .

Ja mogę usunąć swoją wersję , niech będzie jedna aktualna

 
Dodane : 02/12/2019 10:43 pm
(@wenar)
Wpisów: 288
Weteran
 

Ok.

 

 
Dodane : 02/12/2019 10:44 pm
(@wenar)
Wpisów: 288
Weteran
 

Nowe wydanie bety dostępne tu: http://smarticz.pl/download/smarticz2020-beta/

 
Dodane : 03/12/2019 6:17 am
Udostępnij: