Asystent AI
Smarticz V1 - nie ł...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Smarticz V1 - nie łączy z wifi

4 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
2,933 Wyświetleń
(@grzesiekkg)
Wpisów: 10
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#1315]

Witam Wszystkich!
U mnie jest problem bo za chiny nie może połączyć się z siecią wifi, a niestety nie mam możliwości po lanie
korzystam z Rpi3B
Może ktoś mi pomoc?


 
Dodane : 09/01/2019 11:09 pm
(@wenar)
Wpisów: 286
Weteran
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Karta pamięci do kompa. Do głównego katalogu plik: wpa_supplicant.conf który konfigurujesz zgodnie ze swoją siecia. A tematów z tym plikiem w google jest 100k.o


 
Dodane : 10/01/2019 6:09 am
(@fb_-grzegorzbiernat)
Wpisów: 1
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Witam

U mnie jest to samo - czyli na rpi3B nie można zalogować się do sieci wifi mimo prowidłowych ustawień
w pliku .conf ma ktoś jakąś radę?

 

Dodane przez: @grzesiekkg

problem połączenia z wifi na malinie 3b rozwiązany
okazało się że co bym nie zrobił w pliku wpa_supplicant to i tak nic nie dawało
pomogło dopiero podłączenie monitora i klawiatury i:
sudo raspi-config
w ustawieniach lokalizacji zmienilem kraj na PL
potem
sudo nano /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
i tu o dziwo wyświetliło mi się zupełnie inne ustawienie sieci niż ja to zrobiłem
zapewne sieć autora obrazu
nazwa sieci była wire.....
a hasło Ka......
po zmianie na swoje dane sieci od razu się zalogował
teraz będę dalej testował..... :))

 


 
Dodane : 10/01/2019 10:14 am
(@wenar)
Wpisów: 286
Weteran
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Opcja 1. Plik nie zapisał się na partycji boot i nie miał jak się wgrać do systemu. Inaczej błąd kopiowania pliku.

Ponownie wgrać plik na partycje boot. 

Przy pierwszym uruchomieniu polecam odczekać nawet do 3 godzin. Do momentu gdy faktycznie pojawi się w routerze i lub będzie można polaczpo się przez SSH.

Prosze pamiętać o utworzeniu pliku SSH pustego na partycji boot.

Opcja 2. Router ustawiony na inny język niż podany w pliku .conf - raz tak miałem.

Opcja 3. Gdy testowałem domoticza robiłem kodowanie psk. Wg instrukcji.

https://www.raspberrypi.org/documentation/configuration/wireless/wireless-cli.md

Może zadziała.

Prosze pamiętać o utworzeniu pliku SSH pustego na partycji boot.

 


 
Dodane : 10/01/2019 4:57 pm
Udostępnij: