Yunshan - Wgranie S...
 
Notifications
Clear all

Yunshan - Wgranie Supli  

  RSS
vitia
(@vitia)
Młodzik

Zanim otwarłem nowy temat, wierzcie mi, że czytałem sporo i spędziłem z tydzień przed kompem na porównywaniu topiców z poradami i próbach wgrania softu. Dzięki poradom udało mi się zgrać z sonoffa oprogramowanie jako kopię zapasową, więc wiem, że konwerter mam ok, a ja jestem tylko trochę beznadziejny 😀

Do rzeczy. Brakuje mi poradnika, który zawierałby dokładne wskazówki dla Yunshana, nie odsyłał również do innych, "bo tam to już opisano". Jeśli przeglądnie się wszystkie te tematy, to znajduje się wiele nieścisłości. Podejrzewam, że to z tego powodu, że dla wielu z Was są to "oczywiste oczywistości" i dlatego mogą być pomijane. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w tym, co robię źle. A robię to tak:

- konwerter podłączony gnd - gnd, rx - tx, tx - rx. Zasilanie do Yunshana podpięte pod kostkę + i - 12V.

- po podłączeniu zasilania ściągam zworkę (próbowałem również bez, zanim doczytałem w innym temacie).

Po tych czynnościach - nie wiem czy led na Yunshanie powinien mrugać (czy tak daje znać, że jest w trybie do wgrywania?), ale błyśnie tylko krótko przy podpinaniu zasilania i tyle. Na konwerterze led się świeci.

- we flash toolu ustawiam wszystko wg. tutaj i po wciśnięciu start nie widzę adresu Mac, a w okienku flash toola mam taki oto komunikat:

Cytuj
Dodane : 08/08/2019 4:43 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@vitia zanim zaczniesz podejrzewać że każdy moduł z ESP to jakaś tajemnica , którą trzeba odkrywać to chcę Cię przekonać, że jak zewrzesz GPIO 0 z masą w każdym ESP a potem podasz mu napięcie zasilania to wprowadzisz go tryb FLASH, to samo dotyczy Yunshana . A jeżeli coś się nie chce wgrywać to warto czasem zamienić RX z TX bo Chińczycy nie znają dobrze angielskiego i czasem piszą a laminacie co im pasuje. Jak próbujesz według tego poradnika który pisałem to masz dwie możliwości albo podajesz zasilanie zanim załozysz zworę albo masz zamienione RX z TX

OdpowiedzCytuj
Dodane : 08/08/2019 9:54 pm
vitia
(@vitia)
Młodzik

RX TX już zamieniałem, bo wyczytałem w którymś z tematów, że ktoś tak właśnie miał. Niestety, bez efektu.

Zworka jest w fabrycznym miejscu. Początkowo jej nawet nie zdejmowałem, później doczytałem, że należy zdjąć po podaniu zasilania.

Dla mnie to jest właśnie tajemnica, którą odkrywam od około 1/2 roku. Zaczęło się banalnie od Basica z ewelinkiem, a teraz ciut ambitniejsze rzeczy. Wiem, że można kupić gotowe, ale nie tylko o kasę chodzi, a o ambicję, że "tymy rencamy". Jednak coś wciąż mi tu nie bangla i proszę o wskazówkę.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 08/08/2019 11:13 pm
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

@vitia

patrząc w ten screenshot

  • czy nie masz w nazwie pliku firmware lub w ścieżce do tego pliku polskich znaków ? Prawdopodobnie literę "ł"?
  • Python może trochę się posypać, bo nie zawsze dobrze "qma" polskie znaki

sprawdź

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/08/2019 12:12 am
vitia
(@vitia)
Młodzik

To jest to! W nazwie komputera było "ł". Zmiana nazwy nic nie dała, ale przerzuciłem nie tylko pliki,ale i flash toola na pendrive i zaskoczyło. Dzięki za pomoc. Jutro walczę z resztą, bo wg wszelkich wskazówek, wygląda na to, że oprogramowanie się wgrało.

Dzięki za podpowiedzi.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/08/2019 1:16 am
vitia
(@vitia)
Młodzik

Adrenalina nie pozwoliła zasnąć i zająłem się tym do końca. Oprogramowanie elegancko się wgrało, tylko że niestety urządzenie jest widoczne jako włącznik światła a miało sterować bramą. I nie sposób tego zmienić. Nic to, że w ustawieniach pod 192.168.4.1 dałem monostabilny - w aplikacji na tel. działa jako bistabilny i widać go jako żarówkę.

Próbowałem nawet wyczyścić pamięć i wgrać od nowa, dalej to samo. Usunąć rządzenie i dodać ponownie - wciąż to samo. A wg tego co wyczytałem, wystarczy zmienić na monostabilny. Choć w poradniku isom, napisane by ustawić bistabilny...

Wgrałem multiboard.

Da się coś z tym zrobić?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/08/2019 3:32 am
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@vitia Nie wiem gdzie wyczytałeś takie informacje że ustawienie przycisków w tryb monostabilny pozwala wybrać tryb gate , jest dokładnie odwrotnie . Ustaw w konfiguracji modułu przyciski bistabilne , usuń moduł z clouda i dodaj go jako nowy moduł jeszcze raz a uzyskasz możliwość zmiany na obsługę bramy itd . A żeby rozwiać wątpliwości wstawiam link do postu autora tego firmware, wystarczy przeczytać 6 punktów gdzie wszystko jest opisane https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=11&t=3843

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/08/2019 7:55 am
vitia
(@vitia)
Młodzik

Zrobiłem dokładnie tak jak mi kazałeś.. Btw od tego zacząłem. Ale, że nie widziałem możliwości zmiany, zmieniłem. Dlaczego zmieniłem? Na logikę (oprócz tego wpisu, który spróbuję odszukać), monostabilny czyli załączający poprzez pojedynczy impuls. Tak przecież działa sterownik bramy.

Ale skoro mówisz, jak i Espablo takoż samo, że ma być bi, niechaj jest bi.

Na logikę również szukałem tego w ustawieniach aplikacji, nie w chmurze. Widać moja logika rozmija się z Suplą 🙂

Dla przeciętnego Kowalskiego, ewelink jest bardziej przyjazny, bo wręcz idiotycznie prosty w konfiguracji. Ale m.in. ze względu na czujnik otwarcia bramy chciałem pójść w Suplę.

Myślę, że reszta pójdzie mi lepiej. A jeśli pozwolisz,to w tym temacie popełnię parę uwag co do instalacji oprogramowania i konfiguracji, by laik taki jak ja zrozumiał to szybciej ode mnie 🙂

I dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi i cierpliwość. Naprawdę fajnie, jeśli nie traktuje się ludzi jak na elektrodzie. A nikt przecież nie rodzi się z wiedzą, tylko jej stopniowo nabywa. Jeszcze raz - dziękuję Wam.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/08/2019 10:36 am
adrian polubień
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@vitia jeżeli czujesz, że swoimi uwagami pomożesz innym to nie pytaj tylko dopisz te uwagi . To nie jest mój autorski wpis tylko chęć pomocy innym a że nie jest doskonały to od tego są inni użytkownicy, którzy mają możliwość go uzupełniać i aktualizować.

Pozdrawiam

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/08/2019 11:14 am
adrian polubień
vitia
(@vitia)
Młodzik

Jeszcze jedno pytanie - kontaktrony, chciałbym mieć dwa. Moduł Yunshan z Multiboard. Gdzie podpiąć drugi kontaktron?

Pierwszy jak rozumiem jak tutaj, a drugi?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 11/08/2019 11:50 am
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

Ten TX który robi za przycisk możesz przeprogramować na wejście dla drugiego kontaktronu

OdpowiedzCytuj
Dodane : 12/08/2019 9:52 pm
Udostępnij: